Puķīte: pametot cietumu, cilvēks jūtas visu pamests

Apollo
0 komentāru

Pametot ieslodzījuma vietu, bijušais ieslodzītais saprot, ka jūtas visu pamests un viņam reāli jārīkojas tā, kā viņš to prot. Tā Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Visvaldis Puķīte skaidro, kāpēc daudzi bijušie ieslodzītie pēc iznākšanas no cietuma atkal ķeras pie vecajiem ieradumiem un atkal nonāk cietumā.

Puķīte: pametot cietumu, cilvēks jūtas visu pamests

Foto: Evija Trifanova/LETA

Intervijā Latvijas Radio Puķīte norādīja, ka šī problēma šobrīd ir visaptveroša, jo gan viņa vadītā iestāde, gan arī citi dienesti mazāk pievērš uzmanību tam, ka ieslodzītajam, iznākot no cietuma, dažreiz pat nav kur iet un viņš nesaņem pabalstus, lai sāktu dzīvi pēc cietuma.

«Atgriešanās dzīvē viņam ir reāli traumējoša. Un daudzreiz viņš neprot sevi atrast un visbiežāk ērtāk viņam ir atgriezties cietumā,» noteica Puķīte, atzīstot, ka atbildīgajiem dienestiem nav iespējams pilnībā nodrošināt cilvēka pakāpenisku atgriešanos normālā sabiedriskā dzīvē.

«Izejot aiz cietuma vārtiem, mēs viņu tālāk nepavadām un nemēģinām iedot kādas īslaicīgas mājas un darbu, lai viņš var saprast, kā saskaitīt latus kabatā un ar tiem realizēt savus mērķus. Viņš tikai saprot, ka visi par viņu ir aizmirsuši un viņam reāli jārīkojas tā, kā viņš to prot,» viņš sacīja.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv