Putins: Ukrainu šantažē ES, nevis Krievija

Apollo
110 komentāri

Krievijas prezidents Vladimirs Putins piektdien pēc Ukrainas atteikšanās parakstīt ar Eiropas Savienību (ES) asociācijas līgumu paziņoja, ka spiedienu uz Ukrainu izdara ES, nevis Krievija.

Putins: Ukrainu šantažē ES, nevis Krievija

Foto: ITAR-TASS/Scanpix

«Mēs no mūsu Eiropas partneriem esam dzirdējuši draudus pret Ukrainu - līdz pat palīdzībai rīkot masu protestus,» sacīja Putins, cenšoties atvairīt ES apsūdzības, ka Ukraina padevusies Kremļa spiedienam. «Tas ir spiediens. Tā ir šantāža. Un tas, vai Ukraina un Ukrainas vadība pakļausies šim spiedienam, būs skaidrs tuvākajās dienās.»

LETA jau ziņoja, ka Ukrainas parlaments ceturtdien neatbalstīja nevienu no sešiem likumprojektiem, kas ļautu notiesātajai ekspremjerei Jūlijai Timošenko doties ārstēties uz ārvalstīm. Šāda likumprojekta pieņemšana ir viena no galvenajām Briseles prasībām, kas Kijevai tika izvirzīta, lai 28. un 29.novembrī Viļņā gaidāmajā Austrumu partnerības samitā Ukrainai būtu iespēja ar ES parakstīt asociācijas līgumu.

Pēc tam Ukrainas valdība paziņoja, ka tā aptur ES asociācijas līguma parakstīšanas sagatavošanas procesu. Šis lēmums faktiski likvidēja iespējas parakstīt līgumu Viļņas samitā, kas nozīmē, ka tagad process var ievilkties uz vairākiem gadiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv