PVD 231. bērnudārzam uzliek 500 latu naudas sodu

Apollo
0 komentāru

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) Rīgas 231. bērnudārzam, kurā vairāki audzēkņi saslima ar salmonelozi saplīsušas pannas dēļ, uzlicis naudas sodu — 500 latus, informē PVD.

500 lati ir maksimālais sods, kas likumos paredzēts par šādu pārkāpumu.

Lai gan PVD inspektori, veicot pārbaudi bērnudārza virtuvē, nekonstatēja higiēnas prasību pārkāpumus un pārbaudes brīdī darbojās arī visas tehnoloģiskās iekārtas, sarunājoties ar bērnudārza personālu, atklājās, ka virtuvē tiek izmantota novecojusi panna, kas dažkārt nedarbojas, turklāt atklājās, ka virtuves darbinieki neveic regulārus temperatūras mērījumus produktu termiskās apstrādes laikā.

Ja bērnudārza virtuves darbinieki, ievērojot normatīvajos aktos noteikto, būtu kontrolējuši vai nu pannas, vai gaļas iekšējo temperatūru, visticamāk, bērni nebūtu inficējušies ar salmonelozi, jo gaļas iekšējai temperatūrai sasniedzot +74°C , slimību izraisītāji iet bojā.

«Šis ir kārtējais gadījums, kas parāda, cik liela loma ir cilvēkam, kas gatavo ēdienu, un viņa izpratnei par to, kas ir un kas nav droša pārtika. Var būt neskaitāmi noteikumi, kuros ierakstīts, ka virtuves personālam jāveic paškontrole, lai garantētu pārtikas nekaitīgumu un drošumu, var būt precīzi aprakstīts, kas un kā ir jādara, ja personīgās atbildības līmenis ir zems, tad nevieni noteikumi tur palīdzēt nevar,» saka PVD ģenerāldirektors Mareks Samohvalovs.

Viņš paskaidro, ka tieši tāpēc dienests bērnudārza vadībai piemērojis maksimālo sodu, kas gan nekādā veidā nekompensē veselībai nodarīto kaitējumu.

PVD noņēma paraugus putnu gaļai, taču tur salmonelozi nekonstatēja.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv