PVD: Kadri no zvēraudzētavām tiešām ir šokējoši [Brīdinām - nepatīkami skati!] Attēlu galerija

Apollo
479 komentāri

Pārtikas veterinārais dienesta (PVD) vadītājs Māris Balodis atzīst, ka uzfilmētie kadri kažokzvēru audzētavās tiešām ir šokējoši, taču PVD jābalstās uz oficiālu informāciju.

Brīdinām: nepatīkami skati!

Balodis LNT raidījumā «900 sekundes» sacīja: «Ja man jāvērtē šie kadri, tad tie tiešām ir šokējoši,» atzīstot, ka PVD, reizi gadā veicot pārbaudi zvēraudzētavās, pārkāpumus nav konstatējis.

«Vispirms jānoskaidro, kurā brīdī, kurā vietā šie kadri uzfilmēti,» sacīja Balodis, norādot, ka pārbaudes tiks veiktas visās zvēru audzētavās.

Viņš uzsvēra, ka audzētāju pamatuzdevums ir rūpēties par labturību, lai dzīvniekiem netiek nodarītas ciešanas un sāpes.

Balodis prognozēja, ka rezultāti būs zināmi tuvāko nedēļu laikā un, ja šādi pārkāpumi tiks atklāti, PVD var piespriest naudas sodus vai apturēt uzņēmuma darbību.

Jau ziņots, ka TV3 raidījums «Nekā Personīga» saņēmis slepeni filmētus materiālus no, iespējams sešām lapsu un ūdeļu audzētavām.

Visās filmēšanas vietās ir atrodami kadri, kas liek apšaubīt, vai dzīvnieki te tiek pienācīgi aprūpēti.

«Ja visas Latvijas zvēraudzētavas saliktu vienkop, tad pēc platības tā būtu Vecrīgas teritorija, kur, varat iedomāties, sprosts pie sprosta, ļoti lielā šaurībā mīt 300 tūkstoši dzīvnieku,» raidījumam sacīja biedrības «Dzīvnieku brīvība» pārstāvis Aivars Andersons.

Andersons pārstāv dzīvnieku tiesību aizsardzības biedrību, kurai materiāli sākotnēji tika nosūtīti pa pastu. Tas bija anonīms sūtījums ar klāt pieliktu aicinājumu darīt kaut ko dzīvnieku labā. Biedrība nolēma sūtīto nodot žurnālistiem.

«Mēs bijām šokēti par to, ka lielākajā daļā Latvijas zvēraudzētavu ir šādas dzīvnieku labturības problēmas un tāpēc vērsāmies medijos,» turpina Andersons.

Andersons portāla «Apollo» rīcībā nodeva fotogrāfijas un video ar šokējošiem kadriem.

Lasi arī:  Zvēru audzētavās uzfilmētais šokē

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

16.12.2017
Ienākt apollo.lv