Radīts sociālās saziņas tīkls musulmaņiem «Milatfacebook»

Apollo
0 komentāru

Saniknoti par populārajā sociālās komunikācijas tīmekļa vietnē «Facebook» izvietotajām pravieša Muhameda karikatūrām, pakistānieši radījuši jaunu sociālo tīklu, cerot, ka tas spēs vienot pasaules 1,6 miljardus musulmaņu.

Radīts sociālās saziņas tīkls musulmaņiem «Milatfacebook»

Foto: Scanpix/Reuters

Seši jauni IT censoņi no Pakistānas Lahoras pilsētas otrdien atklāja vietni «www.millatfacebook.com», kura aicina islāmticīgos uz savstarpēju saziņu tīmeklī un mudina protestēt pret zaimošanu.

««Millatfacebook» ir Pakistānas pirmā sociālās saziņas vietne musulmaņiem, ko radījuši paši musulmaņi, taču arī jauki citu reliģiju pārstāvji ir laipni aicināti pievienoties,» vēsta portāls.

Jaunā vietne piedāvā līdzīgas iespējas kā «Facebook», piemēram, katram lietotājam ir sava «siena», kur citi lietotāji var atstāt vēstījumus un dažādus komentārus. Tāpat tā sniedz iespēju publicēt foto, videofailus, piedalīties čatos un diskusijās.

«Millatfacebook» ar lepnumu paziņojusi, ka tā savas pastāvēšanas trīs dienās jau piesaistījusi 4300 lietotāju, galvenokārt gados jaunus pakistāniešus ar angļu valodas zināšanām.

Vietnes nosaukums izraudzīts, iedvesmojoties no vārda «Millat», kā sevi dēvē urdu musulmaņi.

LETA jau ziņoja, ka Pakistānas varasiestādes bloķējušas piekļuvi «Facebook», jo kāds portāla lietotājs bija izsludinājis konkursu «Visi zīmē Muhamedu». Lietotājs gan skaidroja, ka šādi cenšas atbalstīt izteiksmes brīvību, tomēr Pakistānā ideja sastapa plašu pretreakciju.

Tiesa līdz 31.maijam pagarinājusi aizliegumu piekļūt šai vietnei.

Iepriekš bija bloķēta pieeja arī «YouTube», taču aizliegums tika atcelts.

Atbilstoši ekspertu vērtējumam «You Tube» un «Facebook» vietnes mēdz apmeklēt 25% Pakistānas interneta lietotāju.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv