«Re&Re» publicē pirmo ekspertu slēdzienu par Zolitūdes traģēdijas iemesliem Attēlu galerija

Apollo
307 komentāri

Būvniecības uzņēmums «Re&Re» publicējis pirmo ekspertu atzinumu saistībā ar traģēdiju Zolitūdē. 

Kompānijā norāda, ka gala slēdziens tiks sagatavots tikai pēc pilna apjoma aprēķinu veikšanas un pielietoto materiālu laboratorijas  testu slēdzienu saņemšanas.

Kā informē būvkompānijā, ekspertīzi veikuši sertificēti būvinženieri Aldis Grasmanis, Valērijs Vasiļjevs un Didzis Žīgurs, izvērtējot projekta dokumentāciju un veicot kontrolaprēķinus.

Tajā secināts, ka tirdzniecības centra Priedaines ielā 20 jumta pārseguma sagrūšanas galvenie iemesli ir: tehniskā projekta būvkonstrukciju izstrādes stadijā ir pielaistas rupjas kļūdas slodžu noteikšanā uz pārseguma konstrukciju; jumta nesošo tērauda kopņu apakšējās joslas savienojošam mezglam aprēķināta un izprojektēta nepietiekama nestspēja, kas ir vairāk nekā 3 reizes mazāka par nepieciešamo.

««Re&Re» turpina veikt ekspertīzes notikušā cēloņu noskaidrošanai. Uzņēmums uzaicinājis «BRE Global», lai šis starptautiski atzītais būvkonkstruktoru pakalpojumu uzņēmums veiktu pilnu aprēķinu analīzi, kā arī materiālu ekspertīzi, tikko tiks dota pieeja objektam,» teikts uzņēmuma paziņojumā.   

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

11.12.2017
Ienākt apollo.lv