Reaģējot uz situāciju Spānijā, naftas cenas piedzīvo kritumu

Apollo
0 komentāru

Naftas cenas pasaules tirgū pirmdien piedzīvoja samazinājumu, investoriem reaģējot uz ziņām par Spānijas atkārtotu nonākšanu recesijā un bažījoties, ka Spānijai varētu būt nepieciešama starptautiskā finansiālā palīdzība.

Reaģējot uz situāciju Spānijā, naftas cenas piedzīvo kritumu

Foto: AP/Scanpix

ASV vieglās jēlnaftas «West Texas Intermediate» (WTI) cena jūnija piegādēm tirdzniecību pirmdien noslēdza ar kritumu par 0,06 dolāriem - līdz 104,87 dolāriem (55,8 latiem) par barelu.

Savukārt Londonas «Brent» jēlnaftas cena samazinājās par 0,36 dolāriem, veidojot 119,47 dolārus (63,6 latiem) par barelu.

Spānijas ekonomika šā gada pirmajā ceturksnī nonākusi atkārtotā recesijā, pirmdien paziņoja Spānijas Statistikas birojs.

Spānijas iekšzemes kopprodukts (IKP) pirmajā ceturksnī sarucis par 0,3%, salīdzinot ar 0,3% kritumu 2011.gada pēdējos trīs mēnešos.

Tikai divus gadus kopš izkļūšanas no iepriekšējās lejupslīdes Spānijas ekonomika atkal nonākusi recesijā, valsts ekonomikai sarūkot divus ceturkšņus pēc kārtas.

Pagājušajā nedēļā starptautiskā reitingu aģentūra «Standard&Poor's» pazemināja Spānijas kredītreitingu, šādu lēmumu galvenokārt skaidrojot ar riskiem, ka valdībai nāksies palielināt tās parādsaistību slogu, lai atbalstītu bankas.

Savukārt pirmdien Standard&Poor's» pazemināja vairāku Spānijas vadošo banku kredītreitingus.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv