Redzes atjaunošana ar mākslīgā intelekta tehnoloģiju SportLife-LASIK jau tagad klīnikā Novoje zrenije

Apollo

Runa ir par jaunu redzes atjaunošanas metodi, kas ir izstrādāta acs refrakcijas mikroķirurģijā, IT tehnoloģijās un datu matemātiskajā analīzē, izmantojot nelineāro modelēšanu. Neapjukt sarežģītajā medicīnas terminoloģijā palīdzēs acu klīnikas «Novoe Zrenie» ķirurģijas nodaļas galvenais ārsts – oftalmologs Vadims Muraško.

Publicitātes foto

Publicitātes foto

- Vadim Aleksandrovič, mākslīgais intelekts medicīnā – tā ir nākotne vai jau pieejama realitāte? 

- Tā ir absolūta realitāte. Piemēram, ar mākslīgo intelektu medicīnā nodarbojās jau PSRS laikā kopš 1970. gadu beigām kibernētikas institūtā, kā arī lietišķās informātikas institūtā. Mūsdienās Krievijā problēmas risina Skolkovo zinātnes un tehnoloģiju institūts. Ziemeļos mākslīgais intelekts uzstāda diagnozes 16 ASV un Kanādas klīnikās.

Publicitātes foto

Publicitātes foto

- Vai arī oftalmoloģijā tiek izmantots mākslīgais intelekts un ar kādu mērķi?

- Jā, visā pasaulē. Medicīnā ir nākusi atklāsme par to, ka augstāko tehnoloģiju izmantošana diagnostikā un ārstēšanā ir nepieciešama. Mēs šo jautājumu sākām risināt jau 2013. gadā. Informācijas pētījumu laikā mēs atradām vairāk nekā 130 tūkstošus mājaslapu ar publikācijām krievu valodā, bet vairāk nekā 850 tūkstošus mājaslapu angļu valodā. Izrādījās, ka neironu tīkli jau sen tiek plaši izmantoti glaukomas , tīklenes un redzes nerva pataloģiju, iedzimtas kataraktas, acs audzēju un daudzu citu slimību klīnisko ainu diagnostikā un prognozēšanā.

- Kas ir neironu tīkli un kā tie strādā?

- Neironu tīkli – tas ir matemātisks modelis, kas strādā tāpat kā mūsu smadzenes. To priekšrocības ir spēja ņemt vērā vairākus faktorus, lai klasificētu dažādus parametrus un ņemtu vērā prognozes. Tomēr šo matemātisko modeli vajag iemācīt masīvam datu apjomam, lai tas kļūtu «gudrs» un spētu pienest reālu labumu.

- Jūs jau 15 gadus nodarbojaties ar refrakcijas ķirurģiju. Vai jūs ar mākslīgā intelekta palīdzību varētu izārstēt, piemēram, tuvredzību?

- Pat vairāk! Mēs esam pielikuši lielas pūles, lai radītu šobrīd esošo pacientu bāzi, kas pie mums ir veikuši operācijas. Tā veic rezultātu analīzi un pēc operācijas kontroli. Pirms dažiem gadiem mēs ievērojām pasaules oftalmologu interesi par problēmu prognozējamību un redzes lāzera korekcijas rezultātiem. Tas pamudināja mūs meklēt veidus, kas palīdzētu uzlabot nomogrammas, kas tiek izmantotas korekcijas programmu plānošanā. Neironu tīkli izrādījās lielisks palīgs šajā lietā. Iedomājieties, ka jums pie rokas ir palīgi, kas atceras visu par agrāk veiktajā operācijām un, balstoties uz šo pieredzi, piedāvā vismodernāko taktiku. Tagad mēs operācijas laikā visu piefiksējam: bāzes redzes asumu, intraokulāro spiedienu, vecumu, dzimumu ... kopā vairāk nekā 40 parametrus! Tagad es esmu pilnīgi drošs par izvēlēto ārstniecības taktiku.

- SportLife-LASIK – kas slēpjas zem šīs metodes?

- Tā ir papildus lāzera redzes korekcijas metode mūsu klīnikā. Aktīvs dzīvesveids tiek ierobežots, ja ir slikta redze un ir nepieciešams ikdienā visur nēsāt brilles. Mēs piedāvājam saviem pacientiem SportLife-LASIK: minimālu lāzera korekcijas operācijas rehabilitācijas laiku, jo tagad operācijas tiek veiktas ar maksimālu precizitāti, lai sasniegtu maksimālu rezultātu. Mēs esam pārliecināti, ka, lai mainītu dzīvi, jāsāk ar jaunu redzi!

Uzzini vairāk par redzes korekcijas klīniku

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv