Reģistrēt vajadzēs arī gāzes pistoles

Apollo
0 komentāru

Iekšlietu ministrija sagatavojusi likumprojektu «Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likums», kura mērķis ir noteikt fizisko un juridisko personu tiesības un pienākumus attiecībā uz ieroču, munīcijas, speciālo līdzekļu un šo priekšmetu sastāvdaļu apriti Latvijā, informē Iekšlietu ministrijas pārstāvis Mareks Matisons.

Reģistrēt vajadzēs arī gāzes pistoles

Foto: Scanpix/Sipa

Likumprojektā noteikts, ka pašaizsardzībai paredzētās gāzes pistoles (revolveri) tiek reģistrētas Ieroču reģistrā.

Likumprojekts definē arī tādu šaujamieroču veidu, kā traumatiskie ieroči. Šobrīd Ieroču aprites likums neregulē traumatisko ieroču apriti, kas ir samērā jauns pašaizsardzībai paredzēto šaujamieroču veids.

Jaunajā likumprojektā paredzēts, ka atļauta tikai garstobra traumatisko šaujamieroču iegāde un glabāšana pašaizsardzībai. Tā iegādei un glabāšanai nepieciešama Valsts policijas atļauja.

Paredzēts arī ieroču legalizācijas termiņš, proti, personām, kuras glabā Valsts policijā nereģistrētus šaujamieročus vai lielas enerģijas pneimatiskos ieročus, paredzēta iespēja reģistrē tos Valsts policijā līdz 2011.gada 1.maijam un noteiktajā kārtībā saņem ieroča glabāšanas, nēsāšanas vai kolekcijas atļaujas.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv