Reirs ierosina veidot datorapmācības atbalsta fondu

Apollo
0 komentāru

Pirmdien īpašu uzdevumu ministrs e-pārvaldes lietās, tiekoties ar Latvijas Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju asociācijas (LIKTA) pārstāvjiem un projekta «Latvija@Pasaule» uzraudzības padomi, ierosināja dibināt nevalstisku organizāciju, kas ļautu efektīvāk piesaistīt finansējumu datoru lietošanas prasmju veicināšanai.

Fonda mērķis būtu līdzekļu piesaistīšana dažādu mērķauditoriju apmācībai, īpašu uzsvaru liekot uz skolotāju datorprasmju uzlabošanu. Reirs atzīmēja, ka fonda darbībai varētu piesaistīt pašvaldības, veidojot publiskos piekļuves punktus, datorklases, kā arī aicināt iesaistīties ne tikai IKT, bet arī citu nozaru pārstāvjus.

«Skolu datorizācija ir pamats nākotnei,» sacīja Reirs, uzsverot, ka jaunākās paaudzes datorlietošanas prasmes ietekmēs valsts tālāko attīstību. Ar nodokļu atlaižu palīdzību valsts varētu stimulēt uzņēmumus atbalstīt fonda darbību.

Fonda veidošanas iecere ir saistīta arī ar Latvijas Izglītības informatizācijas sistēmas (LIIS) programmu, kuru paredzēts atjaunot šogad. Tā izveidošana ļautu apvienot jau pastāvošās aktivitātes, efektīvāk izmantot līdzekļus, savukārt ministrs no savas puses solīja valdības politisko atbalstu fonda darbībai.

Ministrs atzina, ka valsts budžeta līdzekļi ir ierobežoti un tādēļ nepieciešams vienoti piesaistīt privātos līdzekļus. Pagaidām fonda darbības modelis nav skaidrs, jo valstī nav pilnībā sakārtots privātās un publiskās partnerības juridiskais jautājums.

LIKTA prezidents Imants Freibergs uzsvēra, ka datorapmācība ir ļoti būtiska pašvaldību darbiniekiem, lai viņi varētu izmantot e-pakalpojumus. Pēc viņa teiktā, lai līdz 2008. gadam apmācītu projekta «Latvija@Pasaule» plānotos 180 000 iedzīvotāju, nepieciešami 4,2 miljoni latu.

Asociācijas izpilddirektore Māra Jēkabsone uzskata, valsts atbalsts ir svarīgs, lai pievērstu sabiedrības uzmanību. Viņa norādīja, ka projekta «Latvija@Pasaule» gaitā jau ir sagatavotas apmācības programmas, gan Eiropā atzītā ECDL sertifikāta programma, gan astoņu stundu pamatapmācība, gan arī pasniedzēju apmācība.

Šīs programmas varētu tikt izmantotas arī ārpus «Latvija@Pasaule» tiešās darbības lauka, piemēram, bibliotekāru un skolotāju apmācībai.

«Microsoft Latvija» vadītājs Sandis Kolomenskis atzina, ka pagaidām «Latvija@Pasaule» projekta līdzšinējām iniciatīvām nav daudz sekotāju. «Nav skaidrs, kas attur potenciālos atbalstītājus iesaistīties aktivitātēs,» sacīja Kolomenskis.

Viņš aicināja valsti aktīvi piedalīties fonda veidošanā un darbībā, lai nodrošinātu tam ilgstošāku atbalstu.

Sapulces dalībnieki vienojās līdz 22. augustam izstrādāt topošā fonda struktūru un tad sapulcēties, lai spriestu par tālākajām aktivitātēm.

LETA jau informēja, ka LIKTA projekta «Latvija@Pasaule» gaitā paredzēts trīs gadu laikā bez maksas apmācīt darbam ar datoru 180 000 Latvijas iedzīvotāju.

Kā ziņots, «Latvija@Pasaule» mērķis ir trīs gadu laikā apmācīt darbam ar datoru un internetu 180 000 Latvijas iedzīvotāju.

LIKTA ir sabiedriska organizācija, kas pārstāv informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju (IKT) industriju. Asociācijā apvienojušās 90 organizācijas un 170 individuālie biedri. LIKTA mērķi ir veicināt IKT industrijas attīstību un eksportu, kā arī veicināt informācijas sabiedrības attīstību Latvijā.

Savukārt turpinot LIIS projektu, Valsts investīciju programmā 2006.-2010. gadam skolu datorizācijai un interneta pieslēguma nodrošināšanai, kā arī darbinieku apmācībai paredzēts atvēlēt 20 miljonus latu.

Programma paredz līdz 2010. gadam ierīkot platjoslas interneta pieslēgumu tajās 480 skolās, kur pagaidām nav interneta vai arī tiek izmantota iezvanpieeja.

Tāpat programmas realizācijas gaitā plānots atjaunot infrastruktūru, skolās nomainot 7700 novecojušos datorus. Līdz 2010. gadam iecerēts nodrošināt vienu datoru uz katriem desmit skolēniem. Sarunā ar aģentūru LETA IZM pārstāvis atzina, ka reāli mācību procesā izmantojamo datoru skaits skolās patlaban ir viens dators uz 21 skolēnu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv