Remontējot ārstniecības telpas, bērnu slimnīca «Gaiļezers» paļaujas uz sabiedrības atbalstu Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Ūdensdziedniecību telpu remontā bērnu slimnīcai «Gaiļezers» jāpaļaujas uz iedzīvotāju un uzņēmumu ziedojumiem, jo valsts atbalstu saņemt nav iespējams, biznesa portālam «Nozare.lv» atzina valsts SIA «Bērnu klīniskā universitātes slimnīca» Vispārējās pediatrijas klīnikas vadītāja Jevgēnija Livdāne. 

Bērnu slimnīcas «Gaiļezers» ūdensdziedniecības centra telpas. 2 attēli Atvērt

Bērnu slimnīcas «Gaiļezers» ūdensdziedniecības centra telpas.

Foto: Edijs Pālens/LETA

Trešdien preses konferencē klātesošie tika iepazīstināti ar bērnu slimnīcas «Gaiļezers» ūdensdziedniecības telpu stāvokli, kā arī SIA «Rimi Latvia» pasniedza savu veikalu pircēju saziedotos 16 730 latus. 

«Spiedīga valsts budžeta apstākļos galvenā doma ir nodrošināt neatliekamo palīdzību. Varu teikt ciniski - ja šo ūdensdziedniecības telpu nebūtu, neviens bērns jau nenomirtu, bet bērna attīstībai, augšanai un atveseļošanās procesam, protams, ir vajadzīgi kompleksi ārstniecības pasākumi, un slimnīca par saviem līdzekļiem to nekādi nespēj risināt,» sacīja Livdāne. «Esam tiešām pateicīgi visiem atbalstītājiem.« 

Pēc Livdānes teiktā, specifisku Eiropas Savienības projektu fondu prasību dēļ ūdens procedūru telpas remonts neatbilda atbalstāmo projektu kritērijiem. 

«Protams, ja runā par vispārējo budžeta samazinājumu veselības nozarē, valsts ir ļoti labvēlīgi raudzījusies uz bērnu slimnīcām, un šis samazinājums ir mazāks nekā citām slimnīcām, taču ne jau tas ir nozīmīgi, jo reālās vajadzības netiek nodrošinātas,» sacīja Livdāne. 

Turpmākas ziedošanas akcijas, visticamāk, tiks rīkotas rudenī, lai iegūtu kopumā telpu remontam nepieciešamos 50 000 latu, portālam «Nozare.lv» norādīja SIA «Rimi Latvia» mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Eniņa. «Ienākot šajās telpās, patiešām var redzēt, cik ļoti šie ziedojumi ir nepieciešami, un ceru, ka mums izdosies savākt tos 50 000 latu.«

Kopumā visā Latvijā 102 Latvijas «Rimi» un «Supernetto» veikalos tika izvietotas vairāk nekā 600 ziedojumu kastītes. Ziedojumu dinamika esot atkarīga no veikalu lieluma, taču visaktīvākie ziedotāji bijuši tieši reģionos - Jelgavā, Jēkabpilī, Ventspilī, Gulbenē un Limbažos, kur saziedotas lielākās summas. 

«Vispirms savāksim visu summu, un tad tiks sākti remontdarbi. Saņemam arī dažādus palīdzības piedāvājumus no uzņēmumiem, piemēram, «Sadolin krāsu nams» mums piedāvāja krāsas, kas palīdzēs samazināt tāmi,» sacīja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Atlikušos līdzekļus plānots dažādu akciju laikā iegūt līdz gada beigām un tad, izsludinot atklātu konkursu, sākt remonta darbus. Projektu atbalsta arī izdevniecība «Mediju nams», radio «Skonto» un portāls «mammam.lv». Tāpat daļu no ienākumiem par SPA procedūrām ziedos trīs SPA centri - «SPA hotel Ezeri», «Hotel Jūrmala SPA» un «Taka SPA». Uzrunāti vēl vairāki SPA centri. 

«Vēlētos mudināt uzņēmumus un iedzīvotājus vēl ziedot, jo nekas nav beidzies - viss vēl tikai turpinās,» aicina Dambiņa. 

Jau ziņots, ka «Gaiļezerā» ir vienīgā bērnu psihiatrijas klīnika Latvijā, kā arī slimnīcā atrodas vienīgā bērnu neirorehabilitācijas nodaļa. Bērnu psihiatrijas klīnikā ārstējas līdz 1000 pacientu gadā, neiroloģijas nodaļā vidēji no 900 līdz 1000 pacientu gadā. Šo bērnu ārstēšanā svarīgu vietu ieņem nemedikamentozā terapija. 

Slimnīcā nepieciešams attīstīt hidroterapiju gan bērnu psihiatrijas, gan bērnu neiroloģijas jomā, jo ūdens procedūrām atkarībā no programmas piemīt gan stimulējoša, gan atslābinoša, relaksējoša un tonizējoša iedarbība uz centrālo un veģetatīvo nervu sistēmu. Ievērojot pacientu slimību profilu slimnīcā, hidroterapija ieņem nozīmīgu vietu nemedikamentozajā terapijā, kura ir viena no būtiskākajām ārstēšanas metodēm. 

Ziedot labdarības akcijai «Dzīvības ūdens» var, zvanot uz ziedojumu tālruņa numuru 900 066 81. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
21

2017. gada 21. novembris

Vārda dienas

Zeltīte, AndisAndars, Jona, Zlata, Zeltiņa, Zelta, Viliberts, Vilibalds, Vilfrīds, Vilfrida, Vigurds, Vigra, Vigorts, Vigors, Ando, Andijs, Andejs, Jonass

Valūtu kursi

21.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv