«Rent In Riga»: Tirdzniecības telpu nomnieku rotācija minimāla

Apollo
0 komentāru

Ziemā tirdzniecības platību segmentā atsevišķās vietās nomas maksas kāpums ir bijis neliels, vidējais nomas maksas līmenis saglabājas iepriekšējo periodu līmenī. Palielinājies ir biroju un noliktavu telpu aizpildījums, kā arī saglabājas augsts pieprasījums pēc telpām, bāriem, klubiem un restorāniem, liecina nekustamo īpašumu operatora «Rent In Riga» komercplatību nomas tirgus apskats.  

«Rent In Riga»: Tirdzniecības telpu nomnieku rotācija minimāla

Foto: Evija Trifanova/LETA

Vidējā aktīvu gājēju ielu tirdzniecības platību nomas cena ziemas sezonā bija aptuveni 20 eiro par kvadrātmetru un salīdzinājumā ar rudens sezonu tā būtiski nav mainījusies. Pārējo tirdzniecības platību vidējā nomas maksa ziemas sezonā bija 8 eiro par kvadrātmetru un salīdzinājumā ar pagājušajām periodiem arī tā nav mainījusies.  

«Tirdzniecības telpu piepildījums Rīgas centrā jau tuvojas 100%, gandrīz visas vēl nomnieku neaizpildītās telpas ir vai nu pārāk lielas, vai arī pārāk dārgas jeb atrodas pārāk tālu no centra. Joprojām daudz neaizpildītu tirdzniecības telpu ir rajonā starp Valmieras ielu un A.Čaka ielu,» informē Jānis Lipša, «Rent In Riga» valdes loceklis. Tirdzniecības telpu nomnieku rotācija ir kļuvusi minimāla. 

Biroju telpu tirgū ziemā ir palielinājies telpu piepildījums, daudzu jauno biroju ēku vidējais aizpildījums jau ir sasniedzis 85%, savukārt biroju kompleksos, kuros īpašnieki ir pretimnākoši klientu vēlmēm gan attiecībā uz telpu pārplānošanu, gan nomas maksām, aizpildījums ir tuvu pie 100%. Tas nav bijis lēcienveida process, bet pakāpenisks – piepildījums ir audzis vairākas sezonas pēc kārtas. 

Vidējā A klases biroju nomas maksa 2011./2012.gada ziemas sezonā bija 10 eiro par kvadrātmetru un salīdzinājumā ar rudens sezonu tā nav mainījusies. Vidējā B klases biroju nomas maksa ziemas sezonā bija 7 eiro par kvadrātmetru un salīdzinājumā ar rudens sezonu tā ir palielinājusies par 12%. 

Labu biroja telpu trūkums tirgū pagaidām vēl nav gaidāms, jo notiek nomnieku rotācija un ik pa laikam piedāvājumā parādās labas biroju telpas. 

Ziemas sezonā aizpildītas gandrīz visas noliktavas, kuras tika piedāvātas par salīdzinoši zemām nomas maksām, jo patlaban vairs praktiski nav iespējams atrast noliktavu telpas par 2 vai 2,5 eiro par kvadrātmetru, arī telpas ar nomas maksu 3 eiro par kvadrātmetru ir reti atrodamas. Jaunuzceltajās noliktavās brīvo telpu īpatsvars patlaban nepārsniedz 15% un tas ir ievērojami samazinājies, jo aptuveni pirms gada tas bija ap 30%. 

Liela daļa neiznomāto noliktavu platību ir cenu kategorijā no 3,5 līdz 4,5 eiro par kvadrātmetru. 

Tuvojoties vasarai varētu būt gaidām arī tirdzniecības telpu nomas maksu kāpums, īpaši tas būtu attiecināms uz telpām labās vietās, piemēram, Vecrīgā, vai arī populārākajās iepirkšanās ielās, piemēram, Tērbatas ielā, Kr.Barona ielā. 

Noliktavu un ražošanas telpu tirgū paredzama aktivitātes palielināšanās, jo aug pieprasījums no nelieliem uzņēmumiem un darbnīcām, kuri meklē nelielas noliktas 300 līdz 400 kvadrātmetru platībā. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
26

2017. gada 26. septembris

Vārda dienas

Kurts, Knuts, GundarsŠellija, Šelda, Šeilija, Šeila, Ņikita, Nikita, Gundra, Gundolfs, Gundaris

Valūtu kursi

26.09.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv