Repše grib piemērot vēl lielāku progresiju NĪN

Apollo
0 komentāru

Finanšu ministrs Einars Repše uzskata, ka nekustamā īpašuma nodoklim (NĪN) jāpiemēro lielāka progresija un ar lielāku nodokli ir jāapliek lielie un dārgie nekustamie īpašumi.

Repše grib piemērot vēl lielāku progresiju NĪN

Foto: Evija Trifanova/LETA

Repše uz jautājumu, kādas nodokļu izmaiņas Latviju sagaida, veidojot nākamā gada budžetu, otrdien žurnālistiem atbildēja, ka NĪN varētu piemērot lielāku progresiju un ar lielu nodokli būtu jāapliek luksusa īpašumi.

Finanšu ministrs atzina, ka 2011.gada budžeta deficīta samazināšana nebūs viegla un tas būs jādara ļoti lielā apmērā, ņemot vērā Satversmes tiesas spriedumus. Viņš teica, ka ir tikai divas iespējas - vairot budžeta ieņēmumus un mazināt budžeta deficītu. Repše uzsvēra, ka budžeta ieņēmumu palielināšana gan nenozīmē tikai nodokļu paaugstināšanu, to iespējams panākt arī, apkarojot ēnu ekonomiku.

Amatpersonas iepriekš pavēstījušas, ka nākamā gada budžetā deficīts būs jāsamazina par 400-500 miljoniem latu.

Latvijā kopš gada sākuma ir ieviests progresīvs dzīvojamās platības nodoklis. Dzīvojamai platībai, kurai kadastrālā vērtība ir līdz 40 tūkstošiem latu, piemēro 0,1% likmi, īpašumiem ar kadastra vērtību no 40 līdz 75 tūkstošiem latu likme ir 0,2%, bet īpašumiem, kuriem kadastrālā vērtība pārsniedz 75 tūkstošus latu, likme ir 0,3%.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv