Repše: Parex pārņemšana jāvērtē tiesībsargājošajām instancēm

Apollo
0 komentāru

Par AS «Parex banka» pārņemšanu savs slēdziens jāsniedz tiesībsargājošajām institūcijām, šodien žurnālistiem sacīja finanšu ministrs Einars Repše (JL).

Finanšu ministrs Einars Repše.

Finanšu ministrs Einars Repše.

Foto: Evija Trifanova/LETA

Ministrs atgādināja, ka jau iepriekš viņš vērsies prokuratūrā ar lūgumu izvērtēt bankas pārņemšanu un sagaidīt tās vērtējumu.

Repše gan uzsvēra, ka laiks, kad tika pārņemta banka, bijis sarežģīts un amatpersonām īsā laikā nācies pieņemt nozīmīgus lēmumus — vai nu pārņemt banku, vai ļaut tai bankrotēt.

Finanšu ministrs nevarot vērtēt neatkarīgo iestāžu — Latvijas Bankas un Finanšu un kapitāla tirgus uzraudzības komisijas — atbildību bankas pārņemšanā pieņemtajos lēmumos, jo tas esot jādara parlamentam. Savukārt Finanšu ministrijas atbildību un lēmumu pareizību varētu vērtēt tikai pēc tiesībsargājošo iestāžu atzinumu saņemšanas.

Trešdien, 30. septembrī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) tiksies ar Valsts kontrolieri Ingunu Sudrabu, lai pārrunātu Valsts kontroles pārbaudes rezultātus par AS «Parex banka» pārņemšanu, aģentūru LETA informēja valdības vadītāja preses sekretāre Līga Krapāne.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv