Repše pārliecināts, ka «Moody’s» atzinīgi novērtējusi valdības paveikto

Apollo
0 komentāru

Pirmdien starptautiskā kredītreitingu aģentūra «Moody’s» publicēja ziņojumu par Latviju, saglabājot Latvijas kredītreitingu «Baa3» līmenī. Kopumā ziņojums ir vērtējams kā pozitīvs Latvijai, jo tajā ir teikts, ka ekonomiskās krīzes radītais Latvijas tautsaimniecības kritums uzrāda stabilizēšanās pazīmes.

Repše pārliecināts, ka «Moody’s» atzinīgi novērtējusi valdības paveikto

Foto: Evija Trifanova/LETA

Tā portālam «Apollo» paziņoja Finanšu ministrijā.

Savā vērtējumā aģentūra bieži atsaucas uz Eiropas Komisijas (EK) ziņojumu, kurā ir atzinīgi novērtēts Latvijas sasniegtais budžeta deficīta samazināšanā, īstenotajā konsolidācijā, kā arī Valsts kases likviditātes nodrošināšanā.

«Moody’s» savā paziņojumā augstu novērtē Latvijas valdības paveikto strukturālo reformu politikā. Tāpat paziņojumā uzsvērts, ka lata devalvācija ir noņemta no reitingu aģentūras dienas kārtības.

«Reitingu aģentūra ir atzinīgi novērtējusi Latvijas valdības paveikto līdz šim. Noteikti, ka lielākās šaubas saglabājas par politisko stabilitāti, kas vistiešākā veidā ietekmē arī mūsu kredītreitingus. Poliskajām partijām ir jābūt atbildīgām, un populisma dēļ, kas priekšvēlēšanu laikā tikai pieaugs, tās nedrīkst sagraut līdz šim paveikto,» norāda finanšu ministrs Einars Repše (JL).

Savā paziņojumā aģentūra lielu vērību pievērš politiskās nestabilitātes riskam. Atsaucoties uz 21.janvāra Saeimas plenārsēdi, kurā tika spriest par Latvijas turpmāko sadarbību ar starptautiskajiem aizdevējiem, kā arī pēc kopējās politiskās situācijas izvērtēšanas «Moody’s» norāda, ka saglabājas viens no lielākajiem politiskajiem riskiem, ja Latvija pārtrauks sadarbību ar EK un Starptautisko Valūtas fondu (SVF). Sadarbības pārtraukšana izraisītu turpmāku aizdevuma izmaksu kavēšanos, tas savukārt apdraudētu kopējo valsts tautsaimniecības atjaunošanos.

Vienlaikus, aģentūras paziņojumā tiek norādīts, ka īstermiņa politiskas svārstības būtiski neietekmēs valsts finanses, jo vairākums Latvijas politisko partiju atbalsta starptautiskā aizņēmuma programmu ar EK un SVF.

Galvenās raizes aģentūrai saglabājas par ekonomikas nominālo atlabšanu kopējā Baltijas reģionā.

«Moody’s» norāda, ka ekonomikas atveseļošanās reģionā notiks tuvākajos divos vai trīs gados.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv