Repše pašlaik neredz risinājumu kredītņēmēju problēmai

Apollo
0 komentāru

Latvijā mājsaimniecībām ir grūtības atmaksāt paņemtos hipotekāros aizdevumus, taču pagaidām jaunais finanšu ministrs Einars Repše (JL) neredz risinājumu šai problēmai.

Einars Repše

Einars Repše

Foto: AFI

«Es nenoliedzu, ka šāda problēma pastāv. Bet tur risinājums ir krietni sarežģītāks. [..] Patlaban īstenībā ir grūti saskatīt universālu mehānismu šai problēmai,» intervijā aģentūrai BNS sacīja Repše.

Viņš pagaidām arī nevarēja paust viedokli par iepriekš izskanējušo priekšlikumu, ka valsts varētu izsniegt bankām garantijas par grūtībās nonākušo kredītņēmēju procentu atmaksu. «Ir jāizpēta summas un apjomi,» atzina ministrs.

«Es atzīstu, ka tā ir ļoti nopietna un sāpīga problēma. Bet es negribu pārsteidzīgi apsolīt kādus risinājums. Es nenoraidu, ka par šo problēmu ir jādomā. Bet man vēl nav skaidras atbildes pat par iespējamiem risinājuma ceļiem, kā tas ir lielo uzņēmumu gadījumā. Tur vismaz ir skaidrs, kādā virzienā ir iespējams strādāt,» uzsvēra Repše.

Finanšu ministrs gan norādīja, ka darbs notiek nepārtraukti un viņš cer, ka drīzumā būs arī kādi rezultāti.

Latvijā kredītu atmaksas problēmas ir saasinājušās līdz ar ekonomikas lejupslīdi. Latvijas valdībai līdz aprīlim jāsagatavo priekšlikumi, kā palīdzēt grūtībās nonākušajiem kredītņēmējiem.

Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Teodors Tverijons iepriekš sacīja, ka grūtībās nonākušo kredītņēmēju atbalstam triju gadu laikā no valsts varētu būt nepieciešamas garantijas bankām atliktajiem kredīta procentu maksājumiem apmēram 200 miljonu latu apmērā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv