Repše: sadarbība ar aizdevējiem ir drošības garants iekšējā tirgū

Apollo
0 komentāru

Latvijā noslēgusies kārtējā starptautiskās aizņēmuma programmas pārskata misija un Starptautiskais valūtas Fonds un Eiropas Komisija piešķīrusi Latvijai nākamo aizdevuma daļu 300 miljonu eiro apmērā.

Einars Repše

Foto: Evija Trifanova/LETA

Finanšu ministrs Einars Repše (JL) norāda, ka šīs sadarbības rezultātā tiek nodrošināta stabila finanšu rezerve Valsts kasē, kas veicina uzticību Latvijas finanšu tirgum, portālu «Apollo» informēja Finanšu ministrijā.

«Latvijas sadarbība ar aizdevējiem ir pozitīvs signāls investoriem, kā arī drošības garants iekšējā finanšu tirgū,» norāda Repše. Viņš arī uzsver, ka starptautiskais aizdevums Latvijai ir pieejams par ļoti zemām procentu likmēm, kas ilgtermiņā ir labāks par jebkuru citu piedāvājumu.

Finanšu ministrija skaidro, ka pieejamā finanšu rezerve ir vajadzīga valsts budžeta vispārējās finansēšanas nodrošināšanai, lai segtu valsts konsolidētā kopbudžeta deficītu, kas saskaņā ar vienošanos ar starptautiskajiem partneriem nedrīkst pārsniegt 8,5 % no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Viens no svarīgiem mērķiem, kam tiek paredzēti aizņēmuma līdzekļi, ir aizdevumi pašvaldībām un pašvaldību uzņēmumiem Eiropas Savienības fondu projektu līdzfinansējumam, kas ir nozīmīgākais ilgtermiņa ieguldījums Latvijas ekonomikā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv