Rīdzinieki jūt, ka Latvijai tuvojas jauna krīze

Apollo
0 komentāru

29% iedzīvotāju ir pilnībā pārliecināti, ka pasauli pāršalks jauna ekonomiskā krīze, kas ietekmēs arī finanšu stabilitāti Latvijā, bet 51% aptaujāto šādu iespēju uzskata kā ļoti ticamu.

Rīdzinieki jūt, ka Latvijai tuvojas jauna krīze

Foto: Scanpix/Reuters

Par to liecina jaunākie dārgmetālu tirdzniecības kompānijas «Goldinvest Asset Management» Rīgā rīkotās interneta aptaujas dati.

Pētījums liecinot, ka 90% iedzīvotāju uzskata, ka Latvijai vajadzētu vairāk uzkrāt zeltu, lai nodrošinātu lata stabilitāti.

Lai noskaidrotu galvaspilsētas iedzīvotāju viedokli par notikumiem starptautiskajos finanšu tirgos, kā arī to, cik ekonomiski stabili un droši iedzīvotāji patlaban jūtas, uzņēmums internetā rīkoja pētījumu. Aptaujas rezultāti atklāja, ka 57% iedzīvotāju ļoti uztrauc problēmas pasaules ekonomikā, bet 23% respondentu globālās finanšu kataklizmas uztrauc daļēji.

Iespējams, ka tieši bailes no tuvojošās ekonomiskās krīzes, aptaujātos ir mudinājušas veidot uzkrājumus, jo pētījums liecina, ka 37% iedzīvotāju uzkrājumus veic regulāri, 41% respondentu pūru veido periodiski, savukārt, 22% uzkrājumus neveic vispār.

Populārākais uzkrājumu veids ir naudas noguldījums bankā, ko veic 26% aptaujāto, 23% iedzīvotāju naudu labprātāk uzkrāj mājās, taču 14% respondentu naudu iegulda dārgmetālos. Pētījums parāda, ka uzkrājumiem iedzīvotāji atvēl pietiekami lielus finanšu līdzekļus – piemēram, teju puse respondentu jeb 46% mēnesī uzkrājumiem novirza līdz 50 latiem, 23% aptaujāto – 50 līdz 100 latus, savukārt, 20% iedzīvotāju – vairāk kā 100 latus. Lielākā daļa no tiem, kas neuzkrāj vispār neko (21% respondentu), atzīmē, ka nav brīvu līdzekļu uzkrājumu veikšanai.

Tāpat aptaujā atklājies, ka Latvijas latam iedzīvotāji uzticas desmitkārt vairāk nekā ASV dolāram, – kā drošāko valūtu atzīmējot latu un eiro, kam vienlīdz daudz uzticas 35% aptaujāto, bet ASV dolāru kā drošāko valūtu atzīst nieka četri procenti respondentu.

Neskatoties uz samērā lielo iedzīvotāju uzticību latam – 51% aptaujāto tomēr rekomendē palielināt Latvijas bankas zelta rezerves, lai lats tiktu vairāk nodrošināts krīzes gadījumā, 39% respondentu uzskata, ka zelta rezerves palielināt nav nepieciešams, bet tās jāsaglabā kā stabilitātes garants. Četri procenti iesaka tās pārdot, lai segtu daļu no budžeta deficīta.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv