Rīdzinieki savās apkaimēs iepērkas, iet pie ārsta un satiek kaimiņus

Apollo
0 komentāru

2010. gada vasaras sākumā Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru «SKDS» veica Rīgas iedzīvotāju aptauju, lai noskaidrotu rīdzinieku apmierinātību ar pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem un dzīves kvalitāti, kā arī lai novērtētu, cik lielā mērā Rīgas iedzīvotāji ir iesaistījušies savas dzīvesvietas – savas apkaimes dzīvē.

Rīdzinieki savās apkaimēs iepērkas, iet pie ārsta un satiek kaimiņus

Foto: Evija Trifanova/LETA

Aptaujā tika noskaidrots, vai dažādas aktivitātes tiek veiktas savā apkaimē, kaut kur citur vai arī to nedara vispār. Kopumā rīdzinieki savās apkaimēs visvairāk iepērkas, apmeklē ģimenes ārstu, saņem veselības aprūpes pakalpojumu un pavada laiku kopā ar citiem apkaimes iedzīvotājiem, bet citās apkaimēs apmeklē kultūras un izklaides pasākumus, kā arī strādā algotu darbu, portālam «Apollo» pavēstīja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību departamentā.

Vairāk nekā puse no aptaujātajiem atbildēja, ka savā apkaimē iepērkas (81%, citur 46%), apmeklē ģimenes ārstu, saņem veselības aprūpes pakalpojumu (62%, citur 31%) un pavada laiku kopā ar citiem apkaimes iedzīvotājiem (56%, citur 16%). Kā aktivitātes, kuras iedzīvotāji savā apkaimē veic biežāk nekā citur, minamas arī sportošana, aktīva brīvā laika pavadīšana (savā apkaimē 41%, citur 22%), teritorijas labiekārtošana, t.sk. piedalīšanās talkās (savā apkaimē 31%, citur 8%), viedokļa izteikšana par pašvaldības darba jautājumiem (savā apkaimē 9%, citur 4%), savā apkaimē aptuveni divas reizes biežāk (18%) nekā citur (9%) atrodas arī skola vai bērnudārzs, kuru apmeklē bērni.

Savukārt kaut kur citur nevis savā apkaimē lielākā daļa iedzīvotāju apmeklē kultūras pasākumus (citur 61%, savā apkaimē 22%) un izklaides pasākumus (citur 57%, savā apkaimē 18%). Arī algotu darbu iedzīvotāji citur strādā ievērojami biežāk (39%) nekā savā apkaimē (15%).

Raksturojot vidējos rādītājus par visām aktivitātēm kopumā, jāatzīmē, ka minētās aktivitātes savā apkaimē vidēji veic 28%, citur – 25%, bet vidēji 52% iedzīvotāju atbildēja, ka viņi šādas aktivitātes neveic vispār vai tas uz viņiem neattiecas.

Salīdzinot šos rādītājus pa apkaimēm, var konstatēt, ka vidējie rādītāji par savā apkaimē īstenotajām aktivitātēm augstāki ir Centrā, Berģos, Mīlgrāvī, Ziepniekkalnā un Imantā. Savukārt vidēji biežāk dažādas aktivitātes citur veikuši respondenti Torņakalnā, Berģos, Pleskodālē, Zasulaukā, Teikā, Brekšos un Andrejsalā.

Rīgas iedzīvotāju aptauja tika veikta Rīgas plānošanas dokumentu īstenošanas uzraudzības ietvaros. Kopumā tiešās intervijās tika intervēti 2006 respondenti viņu dzīves vietās.  Ar aptaujas datiem detalizēti iespējams iepazīties mājas lapā www.sus.lv sadaļā «Pētījumi».
 
Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments vada Rīgas apkaimju projekta izstrādi, kura mērķis ir sekmēt Rīgas pilsētas apkaimju attīstību, veidojot publisku diskusiju par to attīstības iespējām un rīdzinieku piederības sajūtas veicināšanu noteiktai pilsētas teritorijai, par iedzīvotāju līdzdalības un iesaisties pilnveidi pilsētplānošanas procesos, darbojoties apkaimju līmenī, kā arī pašvaldības un nevalstisko organizāciju lomu apkaimju stiprināšanas procesā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv