Riekstiņš atzinīgi vērtē Kosovas izaugsmi gada laikā

Apollo
0 komentāru

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP) nosūtījis apsveikuma vēstuli Kosovas ārlietu ministram Skenderam Hiseni (Skender Hyseni) neatkarības pirmajā gadadienā, informē Ārlietu ministrijas Preses centrā.

Vēstulē ārlietu ministrs uzsver abu valstu draudzīgās attiecības un atzinīgi novērtē Kosovas attīstību šā gada laikā, jo īpaši progresu institūciju veidošanā. Vienlaikus ministrs aicina Kosovu turpināt veikt reformas saskaņā ar demokrātijas un tiesiskuma vispārpieņemtajām vērtībām.

Gada laikā, kopš 2008. gada 17. februāra, kad Kosova pasludināja neatkarību, to atzinušas 54 valstis. Latvija atzina Kosovas neatkarību 20. februārī, balstoties uz Eiropas Savienības Vispārējo lietu un ārējo attiecību padomē 18. februārī pieņemtajiem secinājumiem. 10. jūnijā Latvija nodibināja diplomātiskās attiecības ar Kosovu.

Pērn notika Latvijas ārlietu ministra vizīte Kosovā, kuras laikā Riekstiņš tikās ar valsts augstākajām amatpersonām, kā arī ar ANO Pagaidu administrācijas Kosovā un NATO vadīto miera uzturēšanas spēku Kosovā (KFOR) pārstāvjiem. Tāpat ministrs apmeklēja NATO vadītajos spēkos dienējošos Latvijas karavīrus, kā arī tikās ar Latvijas pārstāvjiem ES Tiesiskuma varas misijā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv