Riekstiņš: nav tādas prasības par 500 miljoniem

Apollo
0 komentāru

Lai gan Ārlietu ministrija nepiedalās sarunās ar starptautiskajiem aizdevējiem, ārlietu ministram Mārim Riekstiņam (TP) šķiet, ka summa, par kādu nākamgad jāsamazina izdevumi (500 miljoni latu), vairāk gan izskanējusi no Latvijas puses.

Māris Riekstiņš

Foto: Ieva Čīka/LETA

«Cik man bijušas neformālas tikšanās ar dažādu starptautisku finanšu institūciju pārstāvjiem, viņi uzskata, ka galvenais indikators ir budžeta deficīts — kā valsts sabalansēs savus izdevumus ar ieņēmumiem,» Riekstiņš atklāj intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze».

Ministrs uzsver, ka turpmākā valsts attīstība parādīs, vai tēriņi jāsamazina par 500, 400 vai 300 miljoniem, vai cilvēki maksās nodokļus vai centīsies tos apiet.

«Redzam: nodokļu masa ir tik liela, ka uzņēmēji un citi iedzīvotāji izdomā veidus, kā nemaksāt. Līdzsvars nodokļu jomā «jāuztausta» ļoti precīzi, lai cilvēki atzītu, ka nodokļus nemaksāt ir neizdevīgāk nekā maksāt. Manuprāt, patlaban liela daļa tomēr uzskata, ka izdevīgāk ir nodokļus apiet,» uzskata ārlietu ministrs.

Viņaprāt, patlaban diskusija par nākamā gada budžeta samazinājumiem ir koncentrēta vai vienīgi uz maģiski mistisko skaitli 500 miljoniem latu.

«Kāpēc 500? Tāpēc, ka apaļš skaitlis? Bet varbūt labāk 450? Varbūt 550? Kaut kādas kalkulācijas ir veiktas, bet tik un tā tie 500 vairāk atgādina tādu kā sava laika sociālistisko saistību stilu. Manuprāt, fokusā būtu jābūt budžeta deficītam — ne vairāk kā 8,5% deficīta 2010. gadā,» spriež Riekstiņš.

Viņš uzsver, ka nav tādu prasību par 500 miljoniem un valdības galvenais uzdevums ir sarunās ar aizdevējiem aiz cipariem parādīt cilvēku, kas tos miljonus maksās.

Ziņo redaktoram par kļūdu!



Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv