Riekstiņš: nevajag mākslīgi meklēt lielo ārpolitisko mērķi

Apollo
0 komentāru

«Publiskajā telpā ik pa laikam līdztekus samākslotiem Latvijas NOKIAs meklējumiem, izskan arī jautājumi par to, vai Latvijai pēc iestāšanās Eiropas Savienībā un NATO vispār vairs ir kādi mērķi ārpolitikā,» uzrunā Latvijas Universitātē notikušakā plenārsēdē «Latvija Lisabonas zīmē» sacīja ārlietu ministrs Māris Riekstiņš.

Riekstiņš: nevajag mākslīgi meklēt lielo ārpolitisko mērķi

Foto: Ieva Čīka/LETA

Viņš atgādināja, ka 2002. gadā notikušajā NATO Prāgas samitā, kad Latvija saņēma  uzaicinājumu kļūt par pilntiesīgu alianses dalībvalsti, toreizējā prezidente Vaira Vīķe-Freiberga norādīja, ka dalība eiroatlantiskajās institūcijās ir kā Latvijas «starptautiskā  taisnīguma meklējumi» un «solis ceļā uz politiskās pārliecības klinti, nevis nenoteiktības plūstošās smiltis».

«Šo «politiskās pārliecības klinti» mēs sasniedzām, lai arī vēl šīs tūkstošgades sākumā daudziem šķita, ka tādi mērķi ir vien nerealizējamu sapņu iedomas. Šobrīd mums nevajag mākslīgi meklēt iedomāto lielo ārpolitisko mērķi,» teica ministrs.

Viņaprāt, no «ārkārtas» stāvokļa Latvija ir nonākusi «normalitātē», kad Latvijas ārpolitiskajā dienaskārtībā prioritāri ir jautājumi, kas raksturo arī tās sabiedroto ES un NATO ietvaros diplomātisko dienestu uzdevumus

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv