Riekstiņš sola, ka Latvijas ārpolitiskais kurss nemainīsies

Apollo
0 komentāru

Tautas partijas oponentu izraudzītajai taktikai baidīt Latvijas iedzīvotājus ar valsts ārpolitiskā kursa maiņu nav nekāda pamata. To sestdien Tautas partijas kongresā uzsvēra ārlietu ministrs Māris Riekstiņš.

Māris Riekstiņš

Foto: Evija Trifanova/LETA

Viņš uzrunā klātesošajiem uzsvēra, ka prioritāte ir un paliks stipra Latvija stiprā Eiropas Savienībā un NATO un lbās attiecībās ar kaimiņiem.

«Oponentu retorikā šajā sakarībā daudzkārt tiek locīts Krievijas vārds, tādēļ vēlos atkārtot, ka labi apzinoties visu Latvijas-Krievijas attiecību sarežģīto vēsturi, vienlaicīgi būtu netālredzīgi šīs attiecības veidot Aukstā kara laika gaisotnē. Darbs pie kaimiņattiecību iespējami konstruktīvas izveides un attīstības ir ārpolitikas ābece un ikviens, kas to apšauba, manuprāt, ir kvalificējams kā ārpolitikas analfabēts,«” sacīja ministrs.

Viņš skaidroja, ka viens no principiālajiem uzstādījumiem, ko irizvirzījis Latvijas vēstniekiem ārvalstīs un ārlietu dienestam kopumā īpaši šajos globālās finanšu krīzes apstākļos, ir darbs ekonomikas jomā un atbalsts Latvijas uzņēmējiem ne tikai nodrošinot līgumtiesiskās bāzes pilnveidošanu uzņēmējdarbības attīstībai, bet arī sniedzot padomu, veicinot kontaktus jaunu eksporta tirgu iepazīšanā, kā arī atbalstot komerciālu strīdu situācijās

«Es labprāt vēlētos, lai šo centienu īstenošanā Latvijas atbildīgās institūcijas būtu vienotas un kopīgi mērķtiecīgi strādātu. Šajā ziņā kā kuriozu uztveru atsevišķu partijas „Jaunais laiks” politiķu pārmetumus man kā ārlietu ministram par it kā jaukšanos Ekonomikas ministrijas kompetencē,» teica Riekstiņš.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv