Rietuma: izdarot politisko izvēli, vajadzētu domāt ne tikai par savu nozari

Apollo
0 komentāru

Izdarot savu politisko izvēli oktobrī gaidāmajās parlamenta vēlēšanās, iedzīvotājiem tomēr nevajadzētu koncentrēties tikai uz savu pārstāvēto nozari, bet skatīties plašāk.
Šādu pārliecību intervijā aģentūrai BNS pauda kinokritiķe Dita Rietuma, atzīstot, ka pati mēģinājusi vadīties pēc šā principa un jau izlēmusi, par ko balsot.

Rietuma: izdarot politisko izvēli, vajadzētu domāt ne tikai par savu nozari

Foto: Krists Spruksts/LETA

«Es domāju, ka kādreiz ļoti daudzi kinematogrāfisti balsoja par vārdā nenosauktu partiju tikai tāpēc, ka šo partiju prezentēja šķietami nozarei ļoti labvēlīgi kultūras ministri. Varbūt tagad tie, kas to kādreiz darīja, stipri nožēlo,» norādīja Rietuma.

«Es domāju, ka nevajag koncentrēties tikai uz savu nozari, jāskatās aiz tiem pirmajiem smukajiem krūmiņiem, tālāk uz mežu,» uzsvēra kino jomas pārstāve un piebilda, ka, viņasprāt, «jāizvēlas mazākais ļaunums».

Uz jautājumu, vai piekrīt politiķu apgalvojumiem, ka Latvijai šīs vēlēšanas ir īpaši nozīmīgas un no iedzīvotāju izšķiršanās gandrīz atkarīgs, vai valstij vispār vēl pastāvēt, Rietuma atbildēja, ka «dramaturģijas eskalācija» politiķu izteikumos un rīcībā pirms vēlēšanām vēl tikai gaidāma.

«Vēl ir tikai ziediņi, trešajā vai otrajā cēlienā vēl viss kas būs. Bet man principā ir nepieņemama cinisko puišu šeptēšanās, kas ir Latvijas politikas un biznesa spilgtākā rakstura iezīme. Tāpēc es domāju - lai arī varbūt mazliet mārketinga nolūkā tiek pārspīlēts, bet Latvijā tiešām ir apdraudēti kaut kādi demokrātijas iedīgļi, jo pāri visam bez robežām šeptējas puiši. Ne pārāk gudri puiši. To es pēc savas pieredzes varu teikt,» atzina kinokritiķe.

Jau vēstīts, ka vēlēšanas Latvijā notiks 2.oktobrī.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv