«Rīga 2000» iekļūst Baltkrievijas Atklātā čempionāta pusfinālā

Ceturtajā Baltkrievijas Atklātā čempionāta ceturtdaļfināla sērijas spēlē «Rīga 2000» uzvarēja Miskas «Keramin» 7:2 (3:0, 2:0, 2:2), svinot uzvaru visā sērijā ar 3:1. «Rīga 2000» labā divus vārtus guva Mārtiņš Cipulis un Elvis Želubovskis

Pirmajā periodā bija «Keramin» liels teritoriāls pārsvars. Pirmajā minūtē «Rīga 2000» palika skaitliskajā mazākumā, tomēr viesi vārtus neguva. Pēc skaitliskā mazākuma izturēšanas divas reizes izcēlās uzbrucēju trijnieks Andrejs Ignatovičs – Mareks Haščaks – Armands Bērziņš. Ceturtajā minūtē rīdzinieku pirmais pretuzbrukums noslēdzās ar vārtu guvumu. Precīzu Bo Geislera piespēli vārtu guvumā pārvērta Andrejs Ignatovičs, izvirzot laukuma saimniekus vadībā.

Devītajā minūtē par Kaspara Saulieša bloķēšanu divu minūšu sodu saņēma Romāns Saļņikovs. «Rīga 2000» bija vajadzīgs nedaudz vairāk par minūti, lai realizētu skaitlisko vairākumu. Andrejs Ignatovičs no aizvārtes precīzi vārtu priekšā metiena pozīcijā izvirzīja Mareku Haščaku, kurš bija precīzs.

Spēles turpinājumā pārsvars atkal bija viesiem, kuri centās lauzt spēles gaitu. Rīdzinieku vārtos precīzi darbojās Matušs Kosturs. Izcēlās arī nelieli asumi. Perioda beigās par rupjību divas minūtes saņēma Sergejs Stupins un Vitālijs Gončaruks. Spēlējot četri pret četri veiksmīgāki bija rīdzinieki. Perioda pēdējā minūtē ar precīzu metienu trešos vārtus guva Mārtiņš Cipulis.

Otrā perioda sākumā atkal pārsvars bija «Keramin». Tomēr divdesmit otrajā minūtē Vladimira Deņisova noraidījumu pret Kasparu Saulieti vārtu guvumā pārvērta laukuma saimnieki. Spēlējot vairākumā labs metiens izdevās Artim Ābolam, tomēr vārtsargs ripu atvairīja. Pie atlekušās ripas pirmais tika Ģirts Ankipāns un precīzi piespēlēja Mārtiņam Cipulim, kurš guva savus otros vārtus šajā spēlē. Divdesmit sestajā minūtē «Keramin» apjukumu izmantoja Elvis Želubovskis, palielinot rezultātu līdz 5:0.

Spēles turpinājumā komandas nomierinājās un sāka spēlēt paviršāk. Trīsdesmit piektajā minūtē caurgājienu gar laukuma malu neizdevās izmantot Ģirtam Ankipānam, bet perioda izskaņā, spēlējot skaitliskajā vairākumā, iespēja gūt sestos vārtus bija Mārtiņam Cipulim, tomēr rezultāts nemainījās.

Trešā perioda sākumā neliela saķeršanās sanāca Georgijam Pujacam ar Romānu Saļņikovu., un divu minūšu noraidījumu saņēma Saļņikovs. Četrdesmit sestajā minūtē pats Pujacs ar tālu metienu no zilās līnijas realizēja skaitlisko vairākumu.

Tomēr asumi brieda. Piecdesmit otrajā minūtē pirmais kautiņā iesaistījās Ignatovičs, tomēr ātri vien «divcīņu» zaudēja un saņēma divu minūšu noraidījumu. Komandas biedram palīgā devās Pujacs un Žaltkovskis, lai noskaidrotu attiecības ar Saļņikovu un Savicki. Arī šajā «sacensībā» pārāki bija rīdzinieki. Visi saņēma noraidījumu līdz spēles beigām.

Piecdesmit trešajā minūtē spēlējot četratā pret trijiem laukuma saimniekiem «Keramin» vienus vārtus atguva. Precīzs bija Mihaļevs. Nepilnu minūti vēlāk viņš izmantoja Kostura vienīgo kļūdu un guva otros vārtus. Tomēr līdz spēles beigām Mihaļeva noraidījumu vārtu guvumā pārvērta Želubovskis, gūstot savus otros vārtus šajā spēlē.

Par labākajiem spēlētājiem «Rīga 2000» sastāvā tika atzīti Kosturs un Ignatovičs, bet «Keramin» Jesaulovs.

23. un 24. martā tiks aizvadītas pirmās pusfināla sērijas spēles. «Rīga 2000» Minskā tiksies ar «Dinamo», bet otrajā pusfināla pārī tiekas «Himvolokno» – «Junostj».

18. marts. «Siemens» ledus halle.
«Rīga 2000» - «Keramin» 7:2 (3:0, 2:0, 2:2).
Vārtu guvēji: 03:48 Ignatovičs (Geislers) 1:0, 09:56 Haščaks (Ignatovičs, vair) 2:0, 19:53 Cipulis (Ankipāns) 3:0, 23:04 Cipulis (Ankipāns, vair)4:0, 25:18 Želubovskis (Žaltkovskis) 5:0, 45:14 Pujacs (Ignatovičs, Haščaks, vair) 6:0, 53:47 Mihaļevs (Deņisovs, vair) 6:1, 54:26 Mihaļevs 6:2, 58:17 Želubovskis (Haščaks, vair) 7:2.
Vārtsargi: Matušs Kosturs - Oļegs Ševcovs.