Rīgā koncertēs improvizācijas grandi «Supersilent»

Apollo
0 komentāru

Ja ir kādi popmūziķi uz kuriem droši var attiecināt epitetus «inteliģents» un «emocionāls», tad tā ir pasaulē vadošā brīvās roka improvizācijas grupa «Supersilent».  19.februārī, piektdienā, šī grupa uzstāsies Rīgā – savā vienīgajā Baltijas koncertā Eiropas tūres ietvaros.

Rīgā koncertēs improvizācijas grandi «Supersilent»

Foto: Anja Basma

Vienreizējā skanējumā apvienojot elektroniku, džezu, improvizāciju, laikmetīgo mūziku un roku,
«Supersilent» tiek salīdzināta ar tādām grupām kā «Godspeed You Black Emperor» un «Sigur Ros». «Supersilent» ir leģendārās ierakstu kompānijas «Rune Grammofon» flagmaņi - tieši ar «Supersilent» minētā izdevniecība aizsāka norvēģu eksperimentālās mūzikas ekspansiju plašākajā pasaulē. 

Uz «Supersilent» var arī attiecināt apzīmējumu «supergrupa», jo tās sastāvā ir tādi izcili solomākslinieki kā džeza trompetists Arve Henriksens (regulārs Deivida Silviana sadarbības partneris), ambientās mūzikas guru Deathprod jeb Helge Stēns, kurš pazīstams arī kā rokgrupas «Motorpsycho» līderis, kā arī taustiņinstrumentālists Stole Stoerlokens, kas sadarbojas ar mūsdienu džeza veterāniem kā Terji Ripdālu, Luisu Sklavī un Nilu Peteru Molvēru.

«Supersilent» tika izveidota 1997.gadā uz jau desmit gadus pieredzējušās improvizācijas grupas «Veslefrekk» bāzes, piebiedrojoties talantīgajam roka un elektroniskās mūzikas producentam Stēnam. Grupa tapa nejaušības rezultātā - viņu pirmā uzstāšanās notika spontāni un bez iepriekšējas sagatavošanās Bergenas Džeza festivālā. Taču nejaušā saspēle starp improvizatoriem un rokmūziķi bija tik neparasta, smalka un suģestīva, ka izpelnījās acumirklīgu publikas un kritiķu sajūsmu un mūziķi nolēma kļūt par pastāvīgu grupu. Tā šī vienreizēji fokusētā, inteliģentā un atturīgi intensīvā improvizācija (pat viņu ieraksti ir simtprocentīga improvizācija) ir kļuvusi par Supersilent unikālo zīmolu – ikkatrs  viņu koncerts skan savādāk. Tai pat laikā grupas skanējums ir tik organisks, ka kritiķi par viņu mūziku reizēm raksta kā par kompozīciju.   

Koncerts, kas tiek organizēts «Skaņu meža» koncertsērijas «1-2 cauri!» ietvaros notiks Spīķeru Koncertzālē, Maskavas ielā 4A. Biļešu pārdošana tiks izsludināta drīzumā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv