Rīgā uzstāsies «Don’t Worry, Be Happy!» autors Bobijs Makferins

Apollo
0 komentāru

13. jūlijā ar koncertu «Mūzika ir svētki» Latvijas Nacionālajā operā uzstāsies leģendārais vokālās mākslas virtuozs un improvizācijas ģēnijs, 10 «Grammy» balvu laureāts Bobijs Makferins (ASV).

Bobijs Makferins (www.bobbymcferrin.com) ir izcils un neatkārtojams mūzikas pasaules talants. Četru oktāvu balss īpašnieks, viens no slavenākajiem džeza vokālās skolas novatoriem un atzīts diriģents, viņš turklāt radījis vienu no pēdējo desmitgažu vispopulārākajām dziesmām (kurš gan nezina «Don’t Worry, Be Happy!»).

Viņa ieraksti ir pārdoti vairāk nekā 20 miljonu tirāžā, un radošā sadarbība ar tādām slavenībām kā Čiku Koreu, Herbiju Hankoku, Manhattan Transfer, Jo-Jo Ma, Vīnes Filharmonijas orķestri u. c. viņam nodrošinājusi leģendāru reputāciju gan džeza, gan klasiskās mūzikas apritē. Tikpat brīvi Makferins jūtas arī popmūzikas un t. s. pasaules mūzikas «teritorijā».

Uz skatuves būdams viens pats un repertuāru bagātinādams ar balss atdarinātām trompetes, ģitāru, flautas, čella vai ritma grupas partijām, viņš ar savām a cappella improvizācijām aizrauj visdažādāko publiku. Neierobežotās soloimprovizācijas spējas, teicama humora izjūta, perfekts kontakts ar publiku un visdažādāko žanru mūzikas mīlestība viņam ļāvušas izkopt jauna vieda koncertpriekšnesumu, kas vairs nav izpildītājmākslinieka uzstāšanās tradicionālā izpratnē, bet gan vispārēji mūzikas svētki ar aktīvu publikas līdzdalību.

Turneju koncertos Makferins nereti iesaistās spontānos, iepriekš nesagatavotos priekšnesumos ar vietējiem māksliniekiem. Paredzams, ka arī Rīgā viņš izpildīs vairākus skaņdarbus ar koncerta īpašajiem viesiem — grupu «Cosmos».

Bobija Makferina talants un karjera ir vārda tieša nozīmē unikāli. Tie, kas redzējuši viņu uz skatuves, zina — katrs viņa priekšnesums ir vienreizējs un pārsteidzošs notikums. Viņš ir no retajiem māksliniekiem, kurus neierobežo žanri un stereotipi, kuri tiecas pēc spilgta individuāla skanējuma, savas mūzikas valodas un mākslas brīnuma. Un ceļā uz šiem augstajiem mērķiem viņš rada dabisku, skaistu un aizraujošu mūziku, kas skan pāri žanru un kultūru robežām.

Rīgā uzstāsies «Don’t Worry, Be Happy!» autors Bobijs Makferins

Foto: Reklāmas foto

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv