Rīgā vairākās privātmājās aizsaluši ūdensvadi

Apollo
0 komentāru

Lielā aukstuma dēļ vairākās privātmājās aizsaluši ūdensvadi, aģentūru LETA informēja pašvaldības SIA «Rīgas ūdens» preses sekretārs Artūrs Mucenieks.Aizvadītās nedēļas nogalē un šorīt pie «Rīgas ūdens» saistībā ar ūdensvadu aizsalšanu vērsušies vairāki desmiti privātmāju īpašnieku. «Šie gan nebija mūsu apsaimniekošanā esošie ūdensvadi, tādēļ iedzīvotāji tika informēti, kā jārīkojas tālāk,» sacīja Mucenieks, uzsvērdams, ka aizsalušos ūdensvadus nekādā gadījumā nedrīkst atkausēt ar atklātu liesmu.Mucenieks atzīmēja, ka vairākas iepriekšējās ziemas bijušas siltas, tādēļ iedzīvotāji piemirsuši, kas notiek ar nenosiltinātiem ūdensvadiem aukstā laikā.Aizvadītās nedēļas nogalē bijušas vairākas avārijas «Rīgas ūdens» apsaimniekotajos ūdensvados, bet tās neesot saistītas ar auksto laiku. Negadījumi ir novērsti, un izplūdes nav tādas, kas varētu traucēt satiksmei, sacīja «Rīgas ūdens» pārstāvis.

SIA «Rīgas ūdens» apsaimniekotajiem maģistrālajiem ūdensvadiem un to pievadiem aizsalšana nedraud, aģentūrai LETA iepriekš apgalvoja Mucenieks.

«Caurules atrodas pietiekami dziļi zemē, lai nesasaltu. Aukstums kaitē citā ziņā - daudz grūtāk veikt remontdarbus, jo zeme sasalusi, tāpēc viss ievelkas,» skaidroja «Rīgas ūdens» pārstāvis.

Atšķirīga situācija ir ar ūdensvadiem, kas atrodas ēku iekšpusē un ir namu apsaimniekošanas uzņēmumu pārziņā.

Mucenieks norādīja, ka masveida cauruļu aizsalšana sākas, ja gaisa temperatūra nokrītas līdz mīnus 20, mīnus 25 grādiem.

Šī iemesla dēļ «Rīgas ūdens» aicina namu apsaimniekotājus siltināt ūdensvadu caurules ēku pagrabos, pārbaudīt, vai siltumizolācija nav bojāta, kā arī pārbaudīt, vai nav palicis vaļā kāds logs vai durvis.

«Rīgas ūdens» pārstāvis uzsvēra, ka aizsalušās caurules nedrīkst atkausēt ar atklātu liesmu, jo tā viegli varot izraisīt ugunsnelaimi. «Ir speciālas firmas, kas nodarbojas ar aizsalušu cauruļu atkausēšanu, un pie tām arī namu apsaimniekotājiem vajadzētu vērsties,» sacīja Mucenieks.

2006.gada janvārī aizsaluši ūdensvadi 762 Rīgas pašvaldības mājās, liecina aģentūras LETA arhīvs.

Rīgā vairākās privātmājās aizsaluši ūdensvadi

Foto: Evija Trifanova/LETA

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
25

2017. gada 25. novembris

Vārda dienas

Trīne, Katrīne, Katrīna, Kate, KadrijaKetija, Kete, Keta, Keitija, Ketrija, Ketrina, Ketrīna, Kēta, Kēte, Trīna, Keita, Kecija, Katriona, Jekaterīna, Katalīna, Katarina, Katarīna, Katažina, Katerina, Katerīna, Katija, Katiņa, Katra, Katre, Katri, Katrina, Katrine, Jekaterina

Valūtu kursi

25.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv