Rīgā zagļus ķer ar «velosipēdiem-ēsmām»

Apollo
53 komentāri

Ceturtdien policistiem Rīgā izdevies aizturēt zagli, izmantojot velosipēdus – ēsmas, kas aprīkoti ar GPS raidītājiem, portālam «Apollo» pavēstīja Valsts policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Rīgā zagļus ķer ar «velosipēdiem-ēsmām»

Foto: Evija Trifanova/LETA

Vakar Rīgas Kurzemes iecirkņa darbinieki Pārdaugavā aizturēja kādu 17 gadus vecu, agrāk tiesātu jaunieti velosipēda zādzības izdarīšanas brīdī. Jaunieti policistiem izdevās notvert, jo viņš bija izvēlējies nozagt velosipēdu, kas jaunietim par pārsteigumu izrādījās policijas dienesta velosipēds jeb ēsma.

Valsts policijas Rīgas reģiona Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs atgādina, ka arī pārējie Rīgas un tās apkārtnes iecirkņi izmanto velosipēdus – ēsmas noziedznieku ķeršanā. «Šis ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā ātri un vienkārši iespējams notvert zagli, turklāt šajos gadījumos būtiski ir tas, ka noziedznieku var notvert tieši nozieguma izdarīšanas brīdī. Šo metodi veiksmīgi izmantojam jau kopš 2011.gada un šobrīd apsveram iespēju palielināt ēsmu skaitu Rīgas reģionā,» teic Sozinovs.

Būtisku lomu velosipēdu zagļu ķeršanā ieņem arī iedzīvotāju ziņojumi, jo bieži velosipēdu zagļus izdodas aizturēt pēc tam, kad iedzīvotājs ir ziņojis par zādzību vai vienkārši par aizdomīgu personu, kas rosās gar stāvvietā novietotiem velosipēdiem.

Policija aicina iedzīvotājus arī turpmāk būt aktīviem un zvanīt, ja rodas aizdomas par nozieguma izdarīšanu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv