Rīgas 1. slimnīcu glābšot Krievijas militārpersonas

Apollo
0 komentāru

Rīgas dome sākusi sarunas ar Krievijas vēstniecību par Latvijā mītošo Krievijas militāro pensionāru ārstēšanu Rīgas 1. slimnīcā, ceturtdien vēsta «Latvijas Avīze».

Rīgas 1. slimnīcu glābšot Krievijas militārpersonas

Foto: Lita Krone/LETA

Rīgas pašvaldības sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Kurdjumovs un Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs informējuši Krievijas vēstnieku Aleksandru Vešņakovu par iespēju novirzīt Rīgas 1. slimnīcai lielāko daļu Krievijas atvaļināto militārpersonu veselības aprūpei paredzēto naudu, ko Latvijai līguma ietvaros maksā Krievija. Šogad tas ir 3,1 miljons latu.

Tas nekādi neuzlabos Latvijas pacientu ārstēšanas iespējas, jo viņi šajā slimnīcā, sākot no nākamā gada, saņems tikai ambulatoro aprūpi un dienas stacionāru, neatliekamā medicīniskā palīdzība vairs netiks nodrošināta, bet par plānveida ārstēšanu būs jāmaksā no sava naudas maka.

«Esmu šīs slimnīcas pacients un patriots un ar abām rokām lobēšu šo projektu,» sacīja Dolgopolovs. Bet Kurdjumovs uzsvēra, ka tā patlaban esot vienīgā iespēja, lai slimnīca nebūtu jāslēdz.

Savukārt Veselības ministrijas valsts sekretārs Armands Ploriņš uzskata, ka priekšlikums nav peļams. Ministrijā par to neesot spriests, jo Rīgas 1. slimnīca ir pašvaldības medicīnas iestāde. Ja pilsētas domes pārstāvji nāks ar šo priekšlikumu uz ministriju, to apspriedīšot.

Rīgas 1. slimnīcas valdes loceklis ķirurgs Juris Žarinovs uzskata: ja īstenosies domes amatpersonu ideja, slimnīcai būs iespējams izdzīvot un nebūs jāsamierinās tikai ar dienas stacionāru un neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv