Rīgas ASK galotnē pārspēj «Valmieru»

SEB Baltijas Basketbola līgas elites divīzijas spēlē Rīgas ASK savā laukumā Olimpiskajā sporta centrā ar 85:81 pieveica SK «Valmiera» komandu.

Andrius Maziutis

SEB BBL spēlē Rīgas ASK, neskatoties uz finansiālajām problēmām, tomēr spēja savā laukumā ar 85:81 pārspēt SK «Valmiera» basketbolistus.

Uzvarētāju labā 24 punktus guva Uvis Helmanis, 21 punktu pievienoja Dairis Bertāns, bet 17 punktu Andrjusa Mažuta rēķinā. SK «Valmiera» komandā ar 31 punktu izcēlās Ingus Bankevics, 15 punktus guva Aivens Eliots, bet 12 punktus sakrāja Agnis Čavars.

Pēc pirmās ceturtdaļas valmierieši ieguva jau 13 punktu pārsvaru (29:16), taču otro ceturtdaļu Rīgas ASK uzvarēja ar 25:9 un lielajā pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 41:38 laukuma saimnieku labā.

Trešajā ceturtdaļā SK «Valmiera» komanda atkal atguva vadību un pirms pēdējām desmit minūtēm viesiem bija +3 (62:59). Vēl sešarpus minūtes līdz cīņas beigām valmieriešiem bija 12 punktu pārsvars (74:62), tomēr atlikušajā laikā rīdzinieki spēja panākt izlīdzinājumu un beigās izcīnīt grūtu uzvaru.

Atgādinām, ka Rīgas ASK spēlētāji neizmaksāto algu dēļ bija gatavi pieprasīt kluba maksātnespējas atzīšanu un apsvēra iespēju mačā pret SK «Valmiera» komandu nedoties laukumā.

No Rīgas ASK basketbolistiem šajā mačā nespēlēja vienīgi Raitis Grafs, bet laukumā devās Dairis Bertāns, kuram vēl šodien Latvijas Basketbola līga (LBL) lēma par viņa brīvlaišanas vēstules izsniegšanu, taču tā netika piešķirta.

Vēl rīdzinieku sastāvā šajā mačā debitēja Māris Ļaksa, kurš piecu minūšu laikā guva piecus punktus.

Rīgas ASK komandai šī bija 11. uzvara 17 spēlēs un armijnieki SEB BBL elites divīzijā ieņem ceturto vietu, bet SK «Valmiera» ar piecām uzvarām 17 mačos ir pirmspēdējā, devītajā vietā.