Rīgas ASK izglābjas Valmierā

SEB Baltijas Basketbola līgas spēlē Rīgas ASK izbraukumā ar 86:77 papildlaikā pieveica SK «Valmiera» basketbolistus.

Dairis Bertāns

Pamatlaika pēdējā sekundē Rīgas ASK panāca izlīdzinājumu, bet pagarinājumā nospēlēja ļoti pārliecinoši, izcīnot uzvaru pār SK «Valmiera» ar 86:77.

Spēles pirmā ceturtdaļa aizritēja punkts punktā un nevienai no komandām neizdevās iegūt kaut cik vērā ņemamu pārsvaru, taču otrās ceturtdaļas vidū Rīgas ASK komanda pēc diviem precīziem Sanda Valtera tālmetieniem ieguva jau 11 punktu pārsvaru (32:21). Tomēr pēc Inga Bankevica un Sanda Amoliņa trejačiem valmierieši spēja samazināt rezultāta starpību, bet lielajā pārtraukumā SK «Valmiera» devās vairs tikai pie -1 (35:36).

Trešās ceturtdaļas sākumā vadību pārņēma mājinieki, panākot septiņu punktu pārsvaru (45:38), tomēr lielāku pārsvaru valmierieši nespēja iegūt, bet pirms pēdējām desmit minūtēm rezultāts bija neizšķirts - 52:52. Pēdējā ceturtdaļā Valmieras klubs divreiz panāca +4 (58:54 un 63:59), taču rīdzinieki abas reizes spēja atspēlēties.

Sākoties pamatlaika pēdējai minūtei valmierieši bija vadībā ar 65:62, tomēr uz Ronalda Klārka precīzo uzbrukumu atbildēja Dairis Bertāns - 65:64 par labu mājiniekiem 28 sekundes līdz pamatlaika beigām. Tikai 11 sekundes līdz pamatlaika beigām Klārks trāpīja vienu no diviem soda metieniem (66:64). Rīgas ASK izšķirošo metienu uzticēja Valteram, kura tālmetiens bija neprecīzs, taču atlēkušo bumbu grozā ieraidīja Raitis Grafs, līdz ar pamatlaika beigu sirēnu izlīdzinot rezultātu - 66:66.

Papildlaikā jau no pirmajiem uzbrukumiem vadībā izvirzījās viesi, kas ieguva trīs punktu pārsvaru (73:70, 75:72 un 78:75). Bet nepilnas divas minūtes līdz mača beigām pēc Bankevica piektās piezīmes Valters panāca jau 81:75 Rīgas ASK labā, tādejādi nodrošinot komandai uzvaru.