Rīgas ASK izstājas no Eiropas kausa

Eiropas kausa izcīņas A apakšgrupas izšķirošajā spēlē Rīgas ASK basketbolisti šovakar viesos ar 68:83 zaudēja Horvātijas klubam «KK Zadar», tādejādi izstājoties no turnīra.

Ernests Kalve

Rīgas ASK basketbolisti pēdējā apakšgrupas spēļu kārtā viesos piekāpās «KK Zadar», tādejādi Eirokausu sezona šogad rīdziniekiem ir beigusies.

Rīgas ASK komandā rezultatīvākie ar 14 punktiem bija Uvis Helmanis un Raitis Grafs, bet pa 11 punktiem sakrāja Ernests Kalve un Dairis Bertāns. «KK Zadar» labā pa 14 punktiem guva Džubijs Džonsons un Tomislavs Ružičs, bet 13 punkti Todora Gečevska rēķinā.

Jau pirms mača bija skaidrs, ka rīdziniekiem uzvarēt Zadarā būs ļoti grūti, tādēļ drīzāk bija jācer uz «Chorale Roanne» (Francija) uzvaru savā laukumā pār Atēnu «Maroussi Costa Coffee» (Grieķija). Diemžēl nevienam no labvēlīgajiem scenārijiem nebija lemts piepildīties un turnīra nākamajā kārtā iekļuva «KK Zadar» un «Maroussi Costa Coffee», jo Grieķijas klubs izcīnīja gana pārliecinošu uzvaru ar 83:72.

Rīgas ASK komanda jau pēc pirmās ceturtdaļas nonāca zaudētājos ar 16 punktu starpību (6:22), otrās ceturtdaļas vidū viesiem bija pat -19 (22:41), bet pēc pirmā puslaika Latvijas vicečempioni zaudēja ar 13 punktu starpību (30:43). Otrajā puslaikā būtiski pavērsieni spēlē nenotika un «KK Zadar» komanda nosargāja pārliecinošu uzvaru, tādejādi armijniekiem nācās samierināties ar izstāšanos no Eiropas kausa turnīra.

Rīdzinieki šajā sezonā Eiropas kausa izcīņas apakšgrupas turnīrā izcīnīja trīs uzvaras un piedzīvoja trīs zaudējumus, kopvērtējumā izcīnot trešo vietu.