Rīgas ASK paliek ceturtie

SEB Baltijas Basketbola līgas regulārās sezonas pēdējā spēlē Rīgas ASK komanda viesos ar 82:64 uzvarēja Kedaiņu «Nevežis».

Andrius Maziutis

Rīgas ASK komanda būs vienīgā Latvijas pārstāve cīņā par iekļūšanu SEB BBL finālčetrinieka turnīrā, bet izslēgšanas spēlēs rīdziniekiem pretī stāsies «Šiauliai».

Rezultatīvākais Rīgas ASK komandā ar 20 punktiem bija Mindaugas Runkauskas, 16 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Raita Grafa rēķinā, bet 15 punktus pievienoja Aigars Vītols. «Nevežis» rindās ar 15 punktiem izcēlās Povilas Sakinis, bet 13 punktus guva Benas Veikalas.

Rīdzinieki izšķirošo pārsvaru iekrāja jau spēles pirmajā puslaikā. Pēc pirmās ceturtdaļas Rīgas ASK bija 11 punktu pārsvars (29:18), bet, dodoties lielajā pārtraukumā visiem bija jau +20 (52:32).

Tomēr pārliecinošā uzvara liedza rīdziniekiem pakāpties augstāk, jo uzvaras izcīnīja arī konkurenti - Kauņas «Žalgiris» un Tallinas «Kalev/Cramo», tādejādi Rīgas ASK komandai, lai iekļūtu «Final Four» turnīrā, būs jāpiedalās izslēgšanas spēlēs, kurās pretī stāsies BC «Šiauliai» basketbolisti.

Atgādinām, ka neviens no pārējiem trim Latvijas klubiem - «Barons/LMT», BK «Ventspils» un SK «Valmiera» nespēja iekļūt labāko sešiniekā.