Rīgas ASK pieveic «Baronu/LMT»

Latvijas Basketbola līgas spēlē pērnās sezonas finālistu duelī Rīgas ASK komanda «Arēnā Rīga» ar 80:73 pieveica Latvijas čempionus «Barons/LMT» basketbolistus.

Uvis Helmanis & Sandis Valters

Rīgas ASK basketbolisti šovakar pirmoreiz šajā sezonā apspēlēja Latvijas čempionus «Barons/LMT» komandu, izcīnot uzvaru ar 80:73.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 21 punktu bija Ernests Kalve, 16 punktus pievienoja Aigars Vītols, bet ar 13 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām izcēlās Raitis Grafs. «Barons/LMT» komandas labā 18 punktus guva Demetriuss Aleksanders, kas savāca arī desmit bumbas zem groziem, 16 punktus sakrāja Kaspars Bērziņš, bet 14 punkti Armanda Šķēles rēķinā.

Rīgas ASK jau no pirmajām minūtēm ieguva septiņu punktu pārsvaru (10:3 un 12:5), kuru izdevās nosargāt līdz pat pirmās ceturtdaļas beigām (27:20). Otrās ceturtdaļas sākumā «Barons/LMT» samazināja nosacīto mājinieku pārsvaru līdz trim punktiem (29:26 un 32:29), tomēr tam sekoja armijnieku izrāviens 7:0 un Rīgas ASK ieguva jau desmit punktu pārsvaru (39:29), bet, dodoties lielajā pārtraukumā +9 (43:35).

Trešās ceturtdaļas pirmajā pusē «Barons/LMT» pielika aizsardzībā un spēja pārņemt vadību (47:45 un 49:47), taču ceturtdaļas beigu izrāviens Rīgas ASK izpildījumā (9:0) ļāva Latvijas vicečempioniem pirms pēdējās ceturtdaļas iegūt astoņu punktu pārsvaru (62:54).

Pēdējo desmit minūšu laikā «Barons/LMT» komandai četrreiz izdevās panākt izlīdzinājumu (62:62, 64:64, 66:66 un 68:68), tomēr pārņemt vadību Rīgas ASK pretiniekiem neļāva un pēc kārtējā izrāviena (7:0) armijnieki panāca +7 (75:68) un noturēja uzvaru.

Rīgas ASK komandai šī bija sestā uzvara astoņās spēlēs, bet «Barons/LMT» cieta trešo neveiksmi desmit mačos.