Rīgas «Dinamo» Hosam jubilejā uzvaru neuzdāvina Papildināts

Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) Rīgas «Dinamo» šodien izbraukumā tikās ar Čeļabinskas «Traktor» komandu un pēcspēles metienos uzvaru ar 5:4 izcīnīja «Traktor» hokejisti.

No Čeļabinskas Rīgas «Dinamo» atgriezīsies mājās ar vienu punktu.

Aizvadītajā sezonā abas komandas tikās divas reizes un uzvaras dalīja uz pusēm - Čeļabinskā «Dinamo» zaudēja ar 3:4, bet savā laukumā izcīnīja panākumu ar 5:0.

Pirms spēles treniņā savainojumu guva Jēkabs Redlihs, kuram Lī Sveta raidītā ripa trāpīja pa kāju. Nav zinams, cik liels ir Jēkaba savainojums, tas būs skaidrs, kad komanda atgriezīsies mājās. Rēdliha iziešana no ierindas lika viesiem aizvadīt spēli ar septiņiem aizsargiem.

Pirmais periods viesiem atkal bija pagalam neveiksmīgs. Jau pēc spēlētām 11 minūtēm laukuma saimnieki bija vadībā ar 3:0. Pārsvars tika panākts četru minūšu laikā. No nulles leņķa Edgaru Masaļski pārspēja Pjērs Dežanē, Pāvels Boičenko vairākumā panāca 2:0, bet trešos vārtus atkal guva Dežanē un Masaļska vietā vārtos stājās Martins Pruseks.

Viesiem rezultāta starpību izdevās samazināt 17. minūtē, kad precīzs bija jubilārs Marsels Hosa. Labas izdevības gūt vārtus bija arī Mārtiņam Cipulim, taču Daņila Aļistratovs «Traktor» vārtos darbojās nevainojami.

Otrā perioda 9.minūtē Lauris Dārziņš ar spēcīgu metienu no uzbrukuma zonas vidus realizēja vairākumu, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam -3:2. Četras minūtes vēlāk pēc Hosas piespēles Sandis Ozoliņš vairākumā no vārtu priekšas pārspēja Aļistratovu trešo reizi - 3:3.

«Rīdzinieki» bija noķēruši spēles ritmu un pēc nepilnas pusotras minūtes Ozo vēlreiz vairākumā ar spēcīgu metienu no zilās līnijas pārspēja «Traktor» vārtsargu un Aļistratova vietā stājās Vladislavs Fokins.

Diemžēl arī Prusekam nācās kapitulēt - spēles 38.minūtē viņu pārspēja pieredzējušais Ravils Gusmanovs, kurš panāca neizšķirtu - 4:4.

Spēles pēdējās divdesmit minūtēs vārti netika gūti, lai gan viesiem bija pārsvars metienos un «rīdzinieki» dominēja visā periodā. Iespējas gūt vārtus bija Gintam Meijam un Ģirtam Ankipānam, bet šajās epizodēs pārāks bija vārtsargs Fokins. Arī pagarinājumā neviena no komandām vārtus neguva un viss izšķīrās pēcspēles metienos.

Aleksandrs Ņiživijs savu bullīti realizēja, bet Dārziņš un Hosa bija neprecīzi. Čeļabinskas kluba rindās Pruseku divreiz pēcspēles metienos pārspēja Gusmanovs un Jevgēņijs Skačkovs.

13 Podoļskas Vitjaz 54 12 1 5 9 1 26 110 : 147 58
14 Minskas Dinamo 54 13 1 3 4 2 31 102 : 161 53