Rīgas «Dinamo» trešo reizi uzvar «Jāgru un Ko»

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē Rīgas «Dinamo» savā laukumā šodien ar rezultātu 5:4 pagarinājumā uzvarēja Omskas klubu «Avangard».

Rīgas «Dinamo» pēc šī vakara uzvaras Jaromiram Jāgram un Omskas «Avangard» komandai ir kļuvis par vienu no neērtākajiem pretiniekiem.

Abas komandas savā starpā šosezon bija tikušās trīs reizes. 22. un 23. oktobrī Omskā, bet Ziemassvētkos 24. decembrī arēnā «Rīga». Pirmajā spēlē Rīgas «Dinamo» izcīnīja uzvaru ar 3:2, bet otrajā nācās atzīt pretinieku pārākumu ar 0:3.

Savukārt 24. decembrī Rīgā mūsu hokejisti sagādāja patīkamu Ziemassvētku dāvanu visiem Latvijas hokeja līdzjutējiem, pārpildītajā arēnā (11 200 skatītāju) uzvarot Omskas klubu ar 2:0.

Rīgas kluba sastāvā šovakar debitēja no Liepājas «Metalurgs» pārnākušais uzbrucējs Edijs Brahmanis. Savukārt cita jaunpienācēja aizsarga Georgija Pujaca debija nevarēja notikt, jo aizsargam ir lauzts pirkts.

Dažas izmaiņas ir arī skārušas komandas aizsardzības līniju. Neoficiāli tiek runāts, ka ar Atvara Tribuncova sniegumu nav apmierināts komandas galvenais treneris, tādejādi aizsargs jau iepriekšējā mačā Toljati netika pieteikts sastāvā un arī šodien neizgāja laukumā. Tāpat traumēts ir Guntis Galviņš, kurš šajā mačā nepiedalījās.

Rīdzinieki mača rezultātu atklāja jau pašā spēles sākumā, kad pēc iemetiena Marsels Hosa raidīja ripu Adama Svobodas vārtos. Perioda 16. minūtē Marks Hartigans vairākumā jau panāca 2:0, bet pēc neilga mirkļa pretuzbrukumā Igors Volkovs rezultātu samazināja - 2:1. Perioda izskaņā divu vārtu starpību vairākumā vēlreiz atjaunoja Krišjānis Rēdlihs - 3:1.

Otrajā periodā vārtus guva viesi, kad 15. minūtē pretuzbrukumā Antons Kurjanovs pārspēja Martinu Pruseku. Pēc neilga mirkļa viesi arī guva trešos vārtus, kad precīzi meta Dmitrijs Pestunovs, tādejādi panākot neizšķirtu - 3:3.

Pēdējā perioda 10. minūtē, kad «Avangard» bija divu vīru skaitliskais pārsvars, Vjačeslavs Belovs jau vadībā izvirzīja viesus. Perioda izskaņā Kristaps Sotnieks ar spēcīgu metienu rezultātu izlīdzināja un uzvarētājs bija jānoskaidro pagarinājumā.

Pagarinājumā mājinieki izmantoja vairākumu un Hartigans ar precīzu metienu atnesa laukuma saimniekiem trešo uzvaru sezonā pār Omskas klubu.

Par mača labākajiem spēlētājiem «Dinamo» sastāvā atzina Kristapu Sotnieku, savukārt «Avangard» rindās labākais bija Antons Kurjanovs.