Rīgas Domē atrod nenotērētus 857 000 latu

Apollo
0 komentāru

Rīgas Dome saskaitījusi, ka kopš 2004. gada Pilsētas attīstības fondā uzkrājušies 857 tūkstoši latu, ko varēs izmantot dažādu attīstības projektu finansēšanai, trešdien vēstī laikraksts «Dienas Bizness».

Ir dažādi iemesli, kāpēc līdzekļi palikuši pāri, — mainījušies attīstības plāni vai radusies iespēja darbus paveikt lētāk. Taču ir arī projekti, kuru pārtraukšana liek apšaubīt līdzšinējo tēriņu lietderību, norāda laikraksts.

Pilsētas attīstības fondā, ko no šā gada pārveidoja par Infrastruktūras fondu, pēdējos gados ieskaitīti vidēji 4,4–4,6 miljoni latu gadā. Veicot fonda līdzekļu inventarizāciju, konstatēts, ka daudzos projektos nav izmantota visa piešķirtā summa, kopumā tie ir aptuveni 857 tūkstoši latu, laikrakstam stāstījusi Rīgas Domes Pilsētas attīstības departamenta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Marija Ābeltiņa. Līdztekus nenozīmīgiem atlikumiem anulējamo summu sarakstā ir arī daudzus tūkstošus latu vērti projekti.

Trīs Satiksmes departamenta pārziņā esošiem projektiem ietaupījums būs 324 tūkstoši latu, ko lūgts novirzīt starptautiskam konkursam par sabiedriskā transporta maršrutu plāna Rīgā un Pierīgā izstrādi.

Tāpat vairākos tūkstošos latu mērāmi tie līdzekļu atlikumi, kas palikuši pāri pēc dažādiem būvniecības darbiem, piemēram, pirmsskolas iestāžu rekonstrukcijas projekti izstrādāti par 16 tūkstošiem latu lētāk, nekā bijis plānots sākotnēji, bet 10,5 tūkstoši palikuši pāri pēc vairāku citu izglītības iestāžu būvprojektu saskaņošanas. Uz gadu pašvaldība apturējusi velonovietņu etalonmodeļa izveides projektu, tāpēc anulēti šā modeļa izstrādei paredzētie 12,6 tūkstoši latu. Vairākus projektus nolemts finansēt no citiem avotiem, tāpēc savulaik no Pilsētas attīstības fonda piešķirtais finansējums tai vairs nav nepieciešams.

Lai arī līdzekļu ietaupīšana ir apsveicama, pārskats par to izlietojumu uzrāda arī nesaimnieciskumu iepriekšējo gadu tēriņos. Tā, piemēram, strādājot taupības režīmā, Rīgas Dome apturējusi Rīgas maketa izveidi, liekot apšaubīt jau izlietoto vairāk nekā 90 tūkstošu latu lietderību.

To pastiprina fakts, ka jau izveidotais fiziskais Rīgas pilsētas makets, kam, spriežot pēc Rīgas Domes Finanšu un administrācijas lietu komitejas informācijas, izlietoti 90,3 tūkstoši latu, joprojām nav pilnībā izstādīts publiskai apskatei, tā nepildot tam paredzētās pilsētas reprezentācijas funkciju, raksta «Dienas Bizness».

Kopumā Rīgas pilsētas digitālā trīsdimensiju modeļa un maketa izveidei 2006. gada pavasarī tika atvēlēti 177 tūkstoši latu, teju pusi no šīs summas — 86,6 tūkstošus latu — plānots anulēt, jo «projekts netiks turpināts», liecina materiāli.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv