Rīgas dome ieviesīs no Londonas aizgūtu velosipēdu projektu

Apollo
14 komentāri

Rīgas domes Satiksmes departaments uzsāk vērienīgu projektu «Personalizēta ceļojuma plānošana riteņbraucējiem» jeb «PTP-Cycle», aicinot Rīgas iedzīvotājiem kā ikdienas pārvietošanās līdzekli izmantot velosipēdu vai sabiedrisko transportu. Projekta mērķis ir veicināt pilsētas iedzīvotāju pārvietošanās paradumu maiņu un ikdienā vairāk izmantot velosipēdu, «Apollo» uzzināja Rīgas domē.

Rīgas dome ieviesīs no Londonas aizgūtu velosipēdu projektu

Foto: vasilennka, CC BY-SA 2.0

Ceturtdien ikviens tiks iepazīstināts ar projektu, tā mērķiem, Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes loceklis Romāns Meļņiks kliedēs populārākos mītus par velobraukšanu, sola Rīgas domē. Ilggadējie pilsētas velobraucēji aktrise Regīna Razuma, «fiksīšu karalis» Toms Alsbergs un uzņēmējs Kaspars Virsnītis dalīsies pieredzē par velobraukšanas priekšrocībām un trūkumiem. Pasākumu vadīs populārais žurnālists un velobraucējs Armands Tripāns.

«PTP-Cycle» projekts paredz apgūt personalizētas ceļojumu plānošanas metodes un tās izmantot, lai pilsētas iedzīvotāju vidū veicinātu velosipēdu lietošanu ikdienā. «Personalizētās ceļojumu plānošanas riteņbraucējiem» metode sekmīgi tiek izmantota Lielbritānijā kopš 2003.gada, panākot velosipēda izmantošanas pieaugumu par 10 līdz 15% un samazinot vieglo automašīnu izmantošanu par 10 līdz 12%.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

26.09.2017
Ienākt apollo.lv