Rīgas dome izsolīs Radio ielas namiņa nomas tiesības uz 25 gadiem

Apollo
0 komentāru

Lai ietaupītu pašvaldības līdzekļus, Rīgas dome ēkas Radio ielā 1 restaurāciju plāno uzticēt privātajiem investoriem - namiņš tiks iznomāts uzņēmējiem, kas to izremontētu un varētu tajā izveidot, piemēram, kafejnīcu.

Rīgas dome izsolīs Radio ielas namiņa nomas tiesības uz 25 gadiem

Foto: Agnese Gulbe/LETA

Ņemot vērā nepieciešamos ieguldījumus nekustamajā īpašumā, nomas līguma termiņš būs 25 gadi, liecina domē pieņemtais lēmums. 

Pašvaldībai piederošā nekustamā īpašuma Rīgā, Radio ielā 1, sastāvā ietilpst zemesgabala daļa 578 kvadrātmetru platībā, uz kura atrodas administratīvā ēka un pāris šķūnīši. Kā ziņots, nomas tiesības tiks pārdotas izsolē ar augšupejošu soli, izsoles sākumcenu nosakot atbilstoši sertificēta nekustamā īpašuma vērtētāja noteiktajai nekustamā īpašuma iespējamajai tirgus nomas maksai. 

Īpašuma nomas tiesību izsoles noteikumos un nomas līgumā tiks iekļauti vairāki būtiski nosacījumi - nomniekam būs pienākums atjaunot iznomātajā nekustamajā īpašumā ietilpstošo dārza namiņu, kuram ir kultūrvēsturiska vērtība, saskaņojot atjaunošanas darbus ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju. 

Tāpat nomniekam sešu mēnešu laikā no nomas līguma spēkā stāšanās dienas būs pienākums normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā izstrādāt nekustamā īpašuma restaurācijas un rekonstrukcijas darbu projektu, saskaņot to ar Rīgas domes Īpašuma departamentu un uzsākt būvdarbus. 

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR) iepriekš norādījis, ka turpat pie pamestā Radio ielas namiņa kursē 6.tramvajs un galapunkta pieturā pulcējas cilvēki, tāpēc grūstošā dārznieka māja ir jāatjauno. Viena no iespējām būtu to restaurēt par budžeta naudu, taču izdevīgāk būtu ļaut to atjaunot uzņēmējiem, kas tur varētu ierīkot kafejnīcu. Ja nomas tiesību izsolē privāto investoru neizdosies atrast, tas būs jādara par pašvaldības līdzekļiem, atzina Ameriks. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
22

2017. gada 22. oktobris

Vārda dienas

Airisa, Irīda, ĪrisaArisa, Iraisa, Irida, Irisa

Valūtu kursi

22.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv