Rīgas dome pabaros bērnus vai sterilizēs kaķus?

Apollo
0 komentāru

Plašsaziņas līdzekļos arvien biežāk izskan paziņojumi par trūcīgo personu skaita strauju palielinājumu un to, ka bērni cieš badu ģimenes iztikas līdzekļu trūkuma dēļ, nespējot naudu sagrabināt pat ēdināšanai bērnu dārzos un skolās.

Rīgas dome pabaros bērnus vai sterilizēs kaķus?

Foto: Evija Trifanova/LETA

Tāpēc izbrīnu rada Rīgas domes lēmums arī šogad apmēram 130 000 latu atvēlēt Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta piedāvātā modeļa «Klaiņojošo dzīvnieku populācijas kontrolei» realizēšanai. Kā izrādās, suņu turēšanas nodevās Rīgas dome pēdējos gadus iekasē vien pāris desmitus tūkstošu latu.

Kāpēc Rīgas dome tik neefektīvi iekasē suņu turēšanas nodevas? Vai tas nozīmē, ka pārējos vismaz 100 000 latu Rīgas dome ņems no kopējās pašvaldības budžeta kases?

Biedrības «Vecāki par izglītību» valdes locekle Silvija Titova uzskata, ka krīzes apstākļos bērnu un vecu ļaužu aprūpēšanai ir jābūt prioritātei.

Ja šīs sociālās grupas ir bez iztikas līdzekļiem, bet amatpersonas plāno no kopējiem budžeta ieņēmumiem kastrēt un vakcinēt kaķus tāpat kā «treknajos gados», jādomā, ka kaut kas tomēr ar prioritāšu izvērtēšanu ir nogājis greizi.

Biedrība jau 15.janvārī nosūtīja Rīgas domei un deputātu frakcijām ierosinājumus ātrākai problēmas risināšanai, lai tiktu piešķirti pabalsti bērnu ēdināšanai pirmsskolas izglītības iestādēs. Atbilde joprojām nav saņemta.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv