Rīgas dome plāno ņemt € 46,26 miljonu aizņēmumu, lai īstenotu četrus projektus

Apollo
69 komentāri

Lai laika posmā no 2018. - 2020.gadam īstenotu četrus dažādus projektus, Rīgas dome plāno ņemt aizņēmumu kopsummā par 46,26 miljoniem eiro, skaidroja domē.

Rīgas dome plāno ņemt € 46,26 miljonu aizņēmumu, lai īstenotu četrus projektus

Foto: Zane Bitere/LETA

Kā vienu no projektiem Rīgas pašvaldība ir iecerējusi veloceļa «Imanta - Daugavgrīva» izbūvi, ko paredzēts īstenot 2018.-2019.gadā. Lai realizētu veloceliņa izveidi, domei nepieciešams 2,17 miljonu eiro liels aizņēmums, ko plānots ņemt no Valsts kases vai cita aizdevēja, kas piedāvā izdevīgākus aizņēmuma nosacījumus.

Lai realizētu Kohēzijas fonda projektu «Salu tilta kompleksa atjaunošana, pārbūve un izbūve, 2.kārta», tai skaitā būvniecību, būvuzraudzību un autoruzraudzību, dome plāno ņemt aizņēmumu no Valsts kases 30,26 miljonu eiro apmērā.

Savukārt 9,82 miljonu eiro lielu aizņēmumu plānots ņemt, lai nodrošinātu projekta «Ielu seguma atjaunošanas darbi Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā» īstenošanu. Projekta plānots īstenot 2018.-2019.gadā un tā laikā paredzēts atjaunot ceļa segumu Brīvības ielā no Bruņinieku ielas līdz Gaisa tiltam, Oskara Kalpaka bulvārī no Brīvības bulvāra līdz Krišjāņa Valdemāra ielai, Merķeļa ielā un Krasta ielā no Salu tilta līdz Ogres ielai.

Vēl četru miljonu eiro lielu aizņēmumu no valsts kases vai cita aizdevēja, kas piedāvā izdevīgākus aizņēmuma nosacījumus plānots piesaistīt projekta «Atsevišķu Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu ēku izlases veida renovācijas darbi, tai skaitā, būvprojektu izstrāde, būvuzraudzība un autoruzraudzība» realizācijai.

Projekta gaitā plānots renovēt kopumā 12 skolu ēkas - Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolu, Rīgas 6.vidusskolu, Friča Brīvzemnieka pamatskolas ēkas, Rīgas Igauņu pamatskolas ēkas, Rīgas Hanzas vidusskolu, Āgenskalna Valsts ģimnāziju, Rīgas Valsts 3.ģimnāziju, Rīgas 19.vidusskolu, Rīgas 64.vidusskolu, Rīgas 40.vidusskolu, Rīgas Valda Zālīša sākumskolu un Rīgas Zolitūdes ģimnāziju.

Aizņēmuma atmaksas periods šiem projektiem ir individuāls - no 10 līdz 20 gadiem.

Aizņēmuma ņemšanu šodien apstiprināja Rīgas domes Finanšu un administratīvo lietu komiteja, bet galējo lēmumu pieņems Rīgas dome.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.12.2017
Ienākt apollo.lv