Rīgas dzelzceļa stacijā ielīgo nākamos Dziesmu un deju svētkus Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

21. jūnijā Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā nākamo Dziesmu un deju svētku rīkotāji, dalībnieki un atbalstītāji kopā ar rīdziniekiem un Rīgas viesiem līgo noskaņās ieskandināja nākamos - XXV Vispārējo s latviešu Dziesmu un XV Deju svētkus.

Rīgas dzelzceļa stacijā ielīgo nākamos Dziesmu un deju svētkus 3 attēli Atvērt

Foto: Juris Krūmiņš

Nākamo svētku vienojošos vārdus - GAISMA LĪGO LATVIJĀ – uzsauca Dziesmu un deju svētku rīkotājs - Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs, Svētku lieldraugs VAS «Latvijas Dzelzceļš», kopkoris virsdiriģentu Inta Teterovska un Ivara Cinkusa vadībā, deju kolektīvi «Bānītis» un «Teiksma». Svētku rīkotājus, dalībniekus un atbalstītājus draiski apdziedāja folkloras kopa «Skandinieki».

Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra direktore Dace Melbārde astronomisko saulgriežu dienā visiem svētku rīkotājiem un dalībniekiem vēlēja: «Sasmelties daudz saules un gaismas enerģijas, lai pietiek prieka un degsmes svētku radīšanai līdz 2013. gada vasarai.»
«Gaisma līgo Latvijā visspožāk tad, kad kopā sanākam un lielajā kopkorī izdziedam savas tautas dziesmas, kad raitā deju solī izdejojam latviešu ornamentus un uguns zīmes un kad uzgavilējam Dziesmu un deju svētku gājienam, kas dažu stundu laikā Latvijas galvaspilsētas Rīgas Brīvības ielu piepilda ar mūsu novadu kultūru daudzveidību un radošo spēku,» uzsver Dace Melbārde.
 
2013. gada Dziesmu svētku Noslēguma koncerta koncepcijas atslēgas vārds ir «Līgo», kas latviešu tautas  identitātes, kultūras un tapšanas vēsturē un tradīcijā ir viens no nozīmīgajiem dzīvajiem simboliem.

Dziesmu un deju svētku rīkotāji – Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs – novēl visiem skaistus Līgo svētkus un priecīgus Jāņus! Lai Gaisma līgo Latvijā!

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv