Rīgas Gospelkoris aicina uz Ziemassvētku ieskaņas koncertu «Prieks pasaulei!»

Apollo
10 komentāri

Ceturtās Adventes svētdienā, 22. decembrī, plkst. 18 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē (Adrese: Kr. Barona iela 1) notiks tradicionālais Rīgas Gospelkora Ziemassvētku ieskaņas koncerts «Prieks pasaulei!». 

Rīgas Gospelkoris aicina uz Ziemassvētku ieskaņas koncertu «Prieks pasaulei!»

Foto: Publicitātes foto

Koncertā būs iespēja izbaudīt tuvojošos svētku gaisotni, kurā džeza un «soul» mūzikas aranžijās tiks izpildītas gan sen, gan ne tik zināmas Ziemassvētku kompozīcijas kā angļu, tā arī latviešu valodā. Gospelkoris nesen atgriezies no koncerttūres Amerikas Savienotajās valstīs, kur dziedātāji papildinājuši savu repertuāru ar skaņdarbiem, kuru pirmatskaņojumu klausītāji varēs izbaudīt tieši 22. decembrī. «Šajā koncertā vēlamies izstāstīt un kopā ar klausītājiem izdzīvot Ziemassvētku stāstu - par ticību, cerību un Dievišķu mīlestību, kas, ticam, spēs iedvesmot ikvienu no mums,» atklāj kora direktors un diriģents Jānis Maslovskis.

Kora skanējumu papildinās talantīgi mūziķi - mūzikas konkursa «Ghetto Faktors» uzvarētāja un jaunā džeza dziedātāja Kristīne Prauliņa, māsas Ana un Katrīne Drozdovičas un citi solisti, kā arī instrumentālisti - Norberts Skraucis (bass), Miķelis Vīte (bungas) un Dmitrijs Karpovs (taustiņi). Diriģents - Jānis Maslovskis. Ieeja koncertā par ziedojumiem.

Šogad aprit desmit gadi, kopš Rīgas Gospelkoris koncertē Latvijā un ārvalstīs. Šo gadu laikā izveidojusies cieša sadarbība ar dažādiem ārvalstu gospelmūzikas izpildītājiem, kas ir iedvesmojis popularizēt šo žanru arī Latvijā - koris jau trīs reizes organizējis gospelmūzikas  festivālu «Sing Gospel, Latvia!», kurā ASV un Lielbritānijas mūziķu vadībā vairākiem simtiem Latvijas jauniešu bija iespēja iepazīt šo mūzikas stilu. Rīgas Gospelkoris sadarbojies arī ar daudziem pašmāju mūziķiem - Anmary, Jāni Stībeli, Arni Medni, Denisu Paškeviču, apvienību Z-kalns un citiem. Kora izdotais DVD «Silver & Gold» ticis nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu Gada Balvai kategorijā «Labākais koncertieraksta video 2011». Drīzumā koris uzsāks gatavošanos dalībai vienā no galvenajiem mūzikas notikumiem 2014. gadā Rīgā – Pasaules koru olimpiādei.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

16.12.2017
Ienākt apollo.lv