Rīgas HES jauns iemītnieks – ronis

Apollo
0 komentāru

Jau gandrīz nedēļu Daugavā pie Rīgas HES mitinās kāds pelēkais ronis. Viņš iepeldējis iekšzemes saldūdeņos vairāk nekā 30 kilometru attālumā no jūras. Ronis jaunajā apmešanās vietā ir labi iejuties – viņš ķer zivis un sildās uz piekrastes akmeņiem, portālam «Apollo» pavēstīja dabas pētnieks Jānis Urtāns.

Rīgas HES jauns iemītnieks – ronis

Foto: Jānis Urtāns/«Pēdu stāsti»

Visticamāk, ka tas ir pagājušā gadā dzimis pelēkais ronis, skaidro Gaujas Nacionālā parka (GNP) zoologs Valdis Pilāts. Ronim ir tumšas un ļoti lielas acu zīlītes, vēsta portāls «Pēdu stāsti». Pagaidām ronis neizrāda nepatiku pret neierasto vidi.

Tas nav nekas neparasts, jo pēdējos gados savvaļas dzīvnieki par mājām izvēlējušies sev neraksturīgas dzīvotnes - bebri Rīgas kanālā, zaķi zālienos starp dzelzceļa sliedēm, caunas un lapsas Rīgas parkos. Arī roņi nav izņēmums - jaunie īpatņi nereti mēdz iepeldēt arī upēs. Arī latviešu tautas dziesmās ir atrodas rindiņas par roņiem Daugavā.

Pavisam Baltijas jūrā sastopamas trīs roņu sugas - pelēkais ronis (Halichoerus grypus), pogainais ronis (Pusa hispida) un plankumainais ronis (Pusa vitulina). Plankumainais ronis galvenokārt uzturas Baltijas jūras rietumu daļā. Visas roņu sugas ir iekļautas Latvijas Sarkanajā grāmatā un uzskatāmas par īpaši aizsargājamām.

Ne vienmēr ir jābrauc uz Āfriku vai citām pasaules zemēm, lai tajās vērotu savvaļas dabu un dzīvniekus. Interesantus stāstus un fotogalerijas par Latvijā sastopamajiem dzīvniekiem un pieredzi to vērošanā iespējams apskatīt mājaslapā www.pēdustāsti.lv, kas vairāk zināma kā lapa dabā gājējiem un zvēru vērotājiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv