«Rīgas kausi 2013» sacensību programma arī izglītos un izklaidēs

Apollo
3 komentāri

Jau ceturtdien, 30. maijā, plkst. 17.00 «Daugavas» stadionā ar Latvijas vieglatlētikas zvaigžņu meistarklasēm sāksies starptautisko vieglatlētikas sacensību «Rīgas kausi 2013» programma.

Ainārs Kovals

Foto: Zigismunds Zālmanis, Nicon

Skatītājiem ieeja sacensībās un autostāvvieta būs bez maksas.

Vieglatlētikas talantu meklēšanas kampaņas «Iesaki talantu!» pieteiktie 58 jaunieši no dažādiem Latvijas novadiem darbosies tāllēkšanas, lodes grūšanas, barjerskriešanas, soļošanas, šķēpa mešanas un skriešanas meistarklasēs, kurās ar saviem ieteikumiem, vingrinājumu knifiņiem un iedvesmu dalīsies:

  • valsts rekordiste tāllēkšanā - Ineta Radeviča (4. vieta Londonas OS, 3. vieta 2011. gada pasaules čempionātā un 1. vieta 2010. gada Eiropas čempionātā)
  • lodes grūšanā - Māris Urtāns (4. vieta 2010. gada Eiropas čempionātā, 2008. gada Pekinas un 2012. gada Londonas OS dalībnieks)
  • valsts rekordists 800m skrējienā - Dmitrijs Miļkevičs (2004. gada Atēnu un 2008. gada Pekinas OS dalībnieks)
  • valsts rekordists 400m/b skrējienā – Viktors Lācis (2000. gada Sidnejas OS dalībnieks)
  • soļošanā – Modris Liepiņš (1996. gada Atlantas, 2000. gada Sidnejas un 2004. gada Atēnu OS dalībnieks)
  • šķēpa mešanā – Mārcis Štrobinders (1992. gada Barselonas OS dalībnieks)

Stundu vēlāk plkst. 18.00 starptautiskās sacensības «Rīgas kausi 2013» tiks atklātas ar esošo un bijušo slaveno vieglatlētu bērnu skrējienu. 60m distancē varēs redzēt vairāku Latvijas rekordu īpašnieku un olimpisko spēļu dalībnieku - Viktora Lāča, Staņislava Olijara, Aināra un Sintas Kovalu, Gunta Pedera, Sergeja Inšakova, Egīla Tēbeļa, Matīsa Zacmaņa, Lanas Jēkabsones un Ivara Baikova bērnus.

Sacensību «Rīgas kausi 2013» direktore Ieva Zunda ar gandarījumu atzīst, ka šogad sacensību programma ir veidojusies kā Latvijas vieglatlētikas pagātnes, tagadnes un nākotnes sakausējums, kas sākas ar pieredzes nodošanu jaunajiem censoņiem, turpinās ar mazo nākotnes zvaigznīšu skrējienu un vainagojas ar šodienas labāko vieglatlētu startu baudīšanu.

Šogad sacensību skatītājiem būs lieliska iespēja redzēt vienkopus:

  • deviņus olimpisko spēļu finālistus – no 2012. gada Londonas OS - Dilans Ārmstrongs (lodes grūšana), Laura Ikauniece (daudzcīņa), Poļina Jeļizarova (3000m kavēkļus skrējiens), Līna Mūze (šķēpa mešana), no 2008. gada Pekinas OS - Jeimars Lopess (800m), Ainārs Kovals un Sinta Ozoliņa-Kovala (šķēpa mešana), no 2004. gada Atēnu OS - Vadims Vasiļevskis (šķēpa mešana), Nora Aida Bisē (šķēps mešana)
  • septiņus dažādu valstu rekordu īpašniekus – Ārmstrongs (lodes grūšana-Kanāda), Eimija Fostere (100m, 200m, Īrija), Rītis Sakalausks (Lietuva), Ronalds Arājs, Vadims Vasiļevskis, Laura Ikauniece, Poļina Jeļizarova (visi-Latvija)
  • trīs Pasaules U-18 un U-20 čempionāta medaļniekus – Kleo van Būrens (100m, ASV), Marharita Dorožona (šķēpa mešana, Ukraina), Jegors Kuzņecovs (400m/b, Krievija)
  • sešus Eiropas U23, U20 medaļniekus – Zigismunds Sirmais (šķēpa mešana, Latvija), Romāns Avramenko (škēpa mešana, Ukraina), Jūdžins Evenfuls (100m, Lielbritānija), Igors Sjutins (trīssolis, Igaunija), Lūks Katss (kārtslēkšana, Lielbritānija), Laura Ikauniece (daudzcīņa, Latvija).

Īsi pirms «Rīgas kausi 2013» noslēguma koncerta, kurā dziedās mūziķis ar sporta saknēm - Andris Kivičs, plkst. 20.30 notiks 4x100m skrējienu stafetes, kurās Latvijas vieglatlētikas junioru izlase sacentīsies ar dažādām komandām no Latvijas sporta spēļu klubiem un Soču ziemas olimpisko spēļu kandidātiem no bobsleja, slēpošanas un kamaniņu sporta.

Komandu sastāvi:

  • kamaniņu sporta komanda «Soči 2» – Ulla Zirne (3. vieta Pasaules Jaunatne olimpiādē, 13. vieta pasaules kausa posmā Sočos pieaugušajiem, kandidāte dalībai Soču OS), Kristens Putins, Artūrs Dārznieks un Kārlis Krišs Matuzels
  • bobsleja stūmēju komanda – Arvis Vilkaste (stūmējs Oskara Melbāržā ekipāžā, 1. vieta Pasaules kausa posmā 4x Sočos), Raivis Zīrups (2. vieta 2013. gada pasaules čempionātā junioriem 2x un 3. vieta 4x), Jānis Strenga (1. vieta 2x un 4x 2012. gada pasaules čempionātā junioriem), Vairis Leiboms (2. vieta 4x 2013. gada pasaules čempionātā junioriem)
  • slēpotāju komanda – Juris Ģērmanis (1998. gada Nagano un 2002. gada Soltleiksitijas OS dalībnieks), Anda Muižniece, Inga Dauškane (Soču Ziemas OS kandidātes) un Artūrs Brants
  • Latvijas vieglatlētu junioru komanda – Reinis Kreipāns, Vladimirs Mihailovs, Rūdolfs Tonigs, Juris Jegorovs
  • hokeja komanda – Oskars Cibuļskis («Rīgas Dinamo»), Nikolajs Žurkovs, Jānis Straupe, Jānis Ozoliņš
  • K-volejs komanda – Māris Grīnbergs, Raivo Dabiņš, Kārlis Kauliņš, Kaspars Gerthers
  • «O kartes» U-18 basketbola komanda – Jorens Duļevskis, Roberts Pāže, Ričards Melderis, Kristaps Gludītis
  • «Skonto» futbola kluba komanda – Andrejs Siņicins, Ņikita Ivanovs, Ingars Stuglis, Dāvis Sandis Strods.

Aktuālie jaunumi un dalibnieki, starta saraksti, sacensību rezultāti pieejami «Rīgas kausu 2013» mājaslapā www.rigaskausi.lv, kā arī sacensību sociālo mediju kontos twitter.com/rigaskausi un facebook.com/rigaskausi

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv