Rīgas lidostā strauji samazinājies pasažieru skaits

Apollo
58 komentāri

Rīgas Starptautiskajā lidostā 2012.gadā apkalpoto aviopasažieru skaits piedzīvojis vienu no straujākajiem samazinājumiem starp Eiropas Savienības (ES) valstu lidostām, liecina ES statistikas biroja «Eurostat» apkopotie dati.

Rīgas lidostā strauji samazinājies pasažieru skaits

Foto: Ieva Čīka/LETA

Aviopasažieru skaits Eiropas Savienībā (ES) 2012.gadā ir palielinājies par 0,7%, sasniedzot 826 miljonus, liecina ES statistikas biroja «Eurostat» dati.

Latvijā aviopasažieru skaits 2012.gadā samazinājās par 6,7%, līdz 4,76 miljoniem, kas ir ceturtais straujākais samazinājums Eiropas Savienībā.

Vērtējot pēc lidostu statistikas, Rīgas lidosta piedzīvojusi sesto straujāko pasažieru skaita sarukumu starp ES valstu lidostām.

Tikmēr Lietuva un Igaunija pērn piedzīvojusi apkalpoto aviopasažieru straujāko pieaugumu starp ES valstīm. Lietuvā apkalpoto pasažieru skaits pieaudzis par 17,6% līdz 3,17 miljoniem, bet Igaunijā - par 15,5% līdz 2,2 miljoniem.

Vislielākais pasažieru skaita samazinājums reģistrēts Slovēnijā un Slovākijā - par attiecīgi 14,1% un 13,5%.

Kā liecina «Eurostat» dati, visnoslogotākās lidostas 2012.gadā bijušas Londonas Hītrovas lidosta, kas uzņēmusi 69,9 miljonus pasažieru, Parīzes Šarla de Golla lidosta ar 61 miljonu pasažieru, Frankfurtes lidosta ar 57 miljoniem pasažieru, Amsterdamas Shipholas lidosta ar 50 miljoniem pasažieru un Madrides lidosta ar 45 miljoniem pasažieru.

No jaunajām ES valstīm lielākā ar 10,7 miljoniem pasažieru bija Prāgas Ružines lidosta, kas starp ES lielākajām lidostām ieņem 28.vietu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv