Rīgas lielākajos parkos atklāj bezmaksas Wi-Fi zonu

Apollo
23 komentāri

Otrdien Rīgas domes vadība sadarbībā ar uzņēmumu «Lattelecom» atklāja Vērmanes parka demo soliņu, kas Rīgas parkos iezīmēs bezmaksas Wi-Fi teritoriju un vietās, kur tas tehniski būs iespējams, nodrošinās bezmaksas viedierīču uzlādēšanas iespējas.

Rīgas lielākajos parkos atklāj bezmaksas Wi-Fi zonu

Foto: Scanpix/Reuters

Kā informē Rīgas pašvaldībā, plānots, ka mēneša laikā stacionāri soliņi tiks izvietoti gandrīz visos lielākajos Rīgas parkos: Vērmanes dārzā, Grīziņkalnā, Ziedoņdārzā un Bastejkalnā.

Ņemot vērā sabiedrības pieprasījumu, Rīgas dome un «Lattelecom» strādā pie bezmaksas Wi-Fi teritoriju paplašināšanas iespējām.

Aprīļa sākumā «Lattelecom», atsaucoties uz iedzīvotāju pieprasījumu, atklāja vairāk nekā 2000 bezmaksas Wi-Fi punktus visā Latvijā. Mēneša laikā Wi-Fi lietotāju aktivitāte augusi par 220%, kas apliecina cilvēku vajadzību pēc stabila bezmaksas interneta vietās, kur līdz šim tas nav bijis pieejams.

Turpmāk labiekārtotie soliņi Rīgas parkos iezīmēs Wi-Fi zonu, norādot uz iespējām lietot internetu bez maksas. Savukārt soliņa atklāšana Rīgā simboliski aizsāk pasākumus arī citās Latvijas pašvaldībās – bezmaksas Wi-Fi pieejas punkti pakāpeniski tiks ieviesti lielākajā daļā pilsētu.

«Bezmaksas Wi-Fi punkti Rīgas parkos atvieglos interneta izmantošanu jebkurā laikā. Cilvēki varēs strādāt ārpus biroja, studenti – mācīties sesijai un aktīvi izmantot sociālos tīklus svaigā gaisā,» par Wi-Fi zonas atklāšanu parkos norāda Rīgas mērs  Nils Ušakovs (SC). „ Soli pa solim padarām galvaspilsētu arvien pievilcīgāku  arī tūristu acīs. Latvijas vasaras ir īsas, tāpēc aicinu visus rīdziniekus un pilsētas viesus pēc iespējas vairāk laika pavadīt ārā, apvienojot patīkamo ar lietderīgo un izmantojot bezmaksas internetu,» saka Ušakovs.

 «Latvijas iedzīvotāji aktīvi lieto un interesējas par bezmaksas Wi-Fi iespējām – to apliecina ne tikai aptaujas dati, bet arī reālā lietotāju intensitāte. Mēneša laikā publiskā bezvadu interneta lietotāju skaits audzis gandrīz divas reizes,» sacīja valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis. «Rīgas domes iniciatīva ir apsveicama. Atbalstām ideju Rīgu veidot par vēl draudzīgāku pilsētu, atklājot bezmaksas Wi-Fi punktus. Tuvāko mēnešu laikā plānojam atvērt vēl vairākus bezmaksas Wi-Fi punktus gan galvaspilsētā, gan citās pilsētās – Liepājā, Valmierā, Rēzeknē, Ventspilī un citviet,» uzsver Gulbis.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv