«Rīgas mākslas telpā» fotogrāfa Jāņa Deinata personālizstāde «Paliek II»

Apollo
0 komentāru

Rīgas pilsētas izstāžu zālē «Rīgas mākslas telpa» no 31. jūlija līdz 23. augustam būs apskatāma fotogrāfa Jāņa Deinata personālizstāde «Paliek II». Izstādes atklāšana paredzēta 30. jūlijā plkst. 18.00, informē izstādes pārstāve Inga Lāce.

«Rīgas mākslas telpā» fotogrāfa Jāņa Deinata personālizstāde «Paliek II»

Foto: Publicitātes foto

Neviens nav jāpārliecina, ka Jānis Deinats ir talantīgs mākslinieks, kam piemīt tikai viņam raksturīgs rokraksts. 20 gadu laikā viņš veidojis Latvijas kultūras, mākslas, biznesa un politikas elites portretus, taču šoreiz stāsts ir gluži par ko citu — izstāde «Rīgas mākslas telpā» piedāvā iepazīties ar vēl nezināmu autora radošās darbības šķautni. «Paliek II» redzamie darbi nav portreti klasiskā izpratnē, tos drīzāk varētu dēvēt par «dabas sejām».

Mākslinieks pats šo savu darbu sēriju, kas tapusi tālās pastaigās pa Latvijas laukiem, komentē kā «naivā naturālista piezīmes». Jūtīgi trauslie aizejošās ziemas dabas vērojumi liek mums paskatīties uz lietām sev apkārt no cita skatu punkta, novērtējot to nemanāmo skaistumu. Gribētos šo fotogrāfiju ciklu salīdzināt ar japāņu haikām.

Izstādei ar nolūku izvēlēts laiks vasara, lai šiem dabas novērojumiem piešķirtu vēl lielāku vispārinājuma un pārlaicīguma raksturu.

Jānis Deinats 1986. gadā beidzis J. Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Kultūras un mākslas zinātņu fakultātes Teātra nodaļu. No 1984. gada strādājis teātrī studijā Nr. 8, tad teātrī studijā «Kabata», bijis fotogrāfs žurnālā «Parks», pēc tam neatkarīgais fotogrāfs. Kopš 1997. gada Jānis Deinats darbojas fotogrāfu apvienībā «Fotocentrs», viņa darbi publicēti Latvijas laikrakstos un žurnālos, mākslas grāmatās un katalogos. Piedalījies izstādē «Cilvēki muzejā» (Valsts Mākslas muzejs, 2003), «Laikmeta liecinieki. LMS mākslas darbu kolekcija. Glezniecība.» (Valsts Mākslas muzejs, 2002), «Aija zīmē. Aija zīmē» (galerija «Čiris», 1998) «Aizmirstas lietas» (galerija «Fotostudija I», Bostona, ASV, 1996), kā arī izstādē akcijā «Maigās svārstības» (izstāžu zāle «Latvija», 1990).


Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv