Rīgas pašvaldība nojauc degušo ēku Virsaišu ielā

Apollo
0 komentāru

Rīgas pašvaldības uzdevumā tiek nojaukta šonedēļ ugunsgrēkā smagi cietusī ēka Virsaišu ielā 8, aģentūrai LETA pastāstīja Īpašuma departamenta preses sekretāre Liene Pētersone.

Rīgas pašvaldība nojauc degušo ēku Virsaišu ielā

Foto: Ieva Čīka/LETA

Plānots, ka ēka tiks nojaukta līdz dienas beigām.

Kā ziņots, pašvaldībai degušās ēkas nojaukšana Virsaišu ielā 8 izmaksās 4201 latu, ierēķinot pievienotās vērtības nodokli. Vakar ar SIA "E-Būvvadība" tika noslēgts līgums par ēkas nojaukšanu.

Rīgas domes deputāti nolēma uzdot Īpašuma departamentam steidzamības kārtībā nojaukt šo ēku, jo tā apdraud garāmgājējus.

Saskaņā ar Īpašuma departamenta sertificēta būvinženiera slēdzienu divstāvu ēka tagad ir bīstama apkārtējiem - tā ir izdegusi, ugunsgrēka un sprādziena rezultātā sabrukusi kāpņu telpa, bojāts gan jumta segums, starpstāvu pārsegumi, gan arī visas nesošās konstrukcijas, līdz ar to ēkas telpiskā noturība ir apdraudēta un tā jebkurā brīdī var sabrukt. Ēka ir privātīpašums.

Paredzēts, ka ēku nojauks Īpašuma departaments par pašvaldības līdzekļiem, bet izdevumus pēc tam plānots piedzīt no ēkas īpašniekiem, ja vien tas būs iespējams.

LETA jau ziņoja, ka pirmdien, 8.februārī, ap plkst.12.30 pēc gāzes balona sprādziena izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks divstāvu koka dzīvojamā ēkā Virsaišu ielā 8. Uz notikuma vietu nekavējoties devās vairākas ugunsdzēsēju tehniskās vienības.

Sprāgstot gāzes balonam, sagruva mājas siena, kas uzkrita virsū diviem garāmgājējiem. Savukārt vēl viena persona ar sprādziena vilni tika izmesta no mājas.

Liesmas nopostījušas nama pirmo un otro stāvu, bēniņus un jumtu 200 kvadrātmetru platībā.

Bojā gāja divi cilvēki, vairāki tika ievietoti slimnīcā. Kā aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas pilsētas izpilddirektora Jura Radzeviča (LPP/LC) preses sekretārs Uģis Vidauskis, pēc ugunsgrēka trīs izpostītās mājas iemītnieki izmitināti dienesta viesnīcā Kartupeļu ielā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
19

2017. gada 19. novembris

Vārda dienas

Līze, Liza, Elizabete, BetijaJeļizabeta, Jeļizaveta, Jeļizavete, Lisa, Lisija, Lize, Līza, Līziņa, Jelizavete, Jelizaveta, Jelizabeta, Beta, Betsija, Eba, Elizabeta, Elizaveta, Elizavete, Elizbete, Elīzabeta, Elīzabete, Elzabeta, Elžbeta, Alžbeta

Valūtu kursi

19.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv